Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bécsben tanulni német nyelvtud...

LiNorina kérdése:

Bécsben tanulni német nyelvtudás nélkül?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizek és mostanában felmerült bennem, hogy mi lenne, ha külföldön tanulnék tovább, itthon ugyanis soknak tartom a félévenkénti majdnem 400.000 forintos tandíjat. Bécsre gondoltam, mert az elég közel van hozzánk, haza tudnék járni, viszont nem tudok németül. Angolul tanulok már lassan 10 éve, az nagyon jól megy, ezért érdekelne, hogy a bécsi egyetemeken milyen az angol nyelvű oktatás; lenne-e így esélyem, vagy elengedhetetlen a német? Meg úgy általánosságban mesélhetnétek a külföldi egyetemekről, mert nem igazán tudok róluk semmmit.

2015. márc. 29. 13:03
 1/3 anonim ***** válasza:
34%
Vannak angol nyelvű képzések is, akárcsak itthon. Ebből kiindulva gondolom ott sem kell a német nekik, mint itt a magyar. A bécsi egyetem elég jónak mondható. Sajnos többet nem tudok hozzátenni. Azt mindenestre nagyon jól teszed, hogy nem itthon tanulsz tovább. Ha van eszed, akkor vissza sem jössz.
2015. márc. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Felejtős. Egyetemen csak német nyelvű Bachelorból válogathatsz, főiskolákon már elvétve találkozhatsz egy párral. Bécsben az UAS Technikum és BiFi honlapján néz körül, attól függően mit akarsz tanulni.

Ausztriában minden főiskolán van tandíj, 360 euró félévente. Ha naponta jársz ki, könnyen kijöhetsz havi 150-200 euróból, ha viszont ténylegesen kint laksz alsó hangon 500-600 eurót számolj havonta.

A másik oldalról: az élet az előadások után kezdődik. Tény, hogy Bécsben sokan beszélnek angolul, de így is minden nap összefutnál olyanokkal akik egy betűt se értenek idegen nyelven. A legtöbben pedig igenis el fogják várni, hogy tudj velük értelmesen kommunikálni, ha egyszer ott tanulsz. Legalább annyira kell beszélned németül, hogy eligazodj a mindennapokban, ez legalább egy erős középfokú nyelvtudást feltételez.

2015. márc. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Kim Bo Mao ***** válasza:

Van két lakótársam, akik angolul tanulnak, és alapszinten tudnak németül. Elég jól boldogulnak, de nem dolgoznak mellette, és egy ha bécsben laksz tényleg egy 600 EUR-t kell költségekre számolnod, de ha pl.: kijössz nyárra dolgozni és Teljes-munkaidőben, akkor könnyen összegyűjthetsz annyit, hogy meglegyen a fizetős angol szemeszter (min. első 1 év), és egyetem mellett dolgozhatsz Teilzeitban vagy geringfügigben. Max. heti 20 órát érdemes, annál többet nem... De ez egy ördögi kör, mert ahhoz, hogy dolgozni tudj ahhoz minimum erős B1, de inkább egy B2 kell.

Szóval összességében mindenképp érdemes megtanulni B2 szintig, hogy tudj tájékozódni... Én is angolt tanultam, és mielőtt kijöttem volna pár hónappal jártam intenzív német tanfolyamra ahol erős B1-ig megtanultam a nyelvet, azóta kijöttem és dolgozok... ha minden jól megy szeptember-októbertől kezdem az egyetemet.

2015. ápr. 3. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!