Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Franciaorszagban milyen...

Franciaorszagban milyen itteni nyelvvizsgakat fogadnak el? (DELF, Telc, ELC, Cambridge. )

Figyelt kérdés
Franciaorszagban szeretnek tovabbtanulni (most 10-es vagyok) es hamarosan szeretnek vizsgat tenni nemetbol, meg majd kesobb angolbol is. Valaki aki ismeros ilyen körökben/van barmilyen tapasztalata az meg tudna velem osztani?

2015. máj. 10. 01:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem a nyelvvizsga tipusa fogja eldonteni.


Persze nyilvan van valami belepo feltetel, de ugyis lesz szemelyes elbeszelgetes ha munkavallasra kerul a sor, ott felmerik majd, hogy mennyire jol tudsz franciaul.


Egyebkent a delfet valaszd, azt a Francia Intezet rendezi, szoval tuti, hogy jo.

2015. máj. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Az Erasmus program ezelőtt pár évvel még nem kért semmilyen papírt (nyelvvizsgáról) Franciaországban.

Van egy felvételi vizsga-szerűség, ahol 14/20 pontot kell elérni. Nem hiszem, hogy ez sokat változott volna.

Itt tájékozódhatsz részletesebben:


[link]

2015. máj. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem tudom hogy Franciaországban hogyan működik de az eddigi tapasztalt országokkal kapcsolatosan ( Anglia,Dánia,Olaszország stb.) azt tudom mondani hogy hiába mondják itthon hogy az ECL meg a nem tudom milyen nyelvvizsgatípust mindenhol elfogadják mert államilag elismert... nem így van sajnos.. külföldön amit ismernek az a Cambridge, az IELTS vagy a TOEFL. Persze ezek mind angol nyelvből! Szinte mindegyik nyelvnél van egy olyan fajta nyelvvizsga amit kifejezetten külföldön fogadnak el. Ezek minsig az álagosnál nehezebb nyelvvizsgák, pontosan azért mert arra kíváncsiak hogy mennyire bírnád egy külföldi egyetemen.. nem kis dolog :) Olaszországban pl. a CILS fajta nyelvvizsgát fogadják el, ami Magyarországon szinte ismeretlen (pontosan csak azol tudnak róla és csinálják meg akik Olaszországba készülnek).
2015. máj. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt nem értem, hogy amennyiben Franciaországban szeretnél továbbtanulni, miért angol és német nyelvvizsgáket akarsz letenni?

Nem lenne logikusabb, ha a franciára hajtanál rá?

2015. máj. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hol szeretnél továbbtanulni pontosan? Sima université, vagy grande école?

A DELF (B2) kiváltja a nyelvi felvételit azon az grande école-on ahova én jelentkezek majd, de azért ősszel nekifutok a DALF-nak(C1) is a biztonság kedvéért. A sima universitáket nem tudom, de DELF mindenképpen jó, ha van. A többivel nem mész semmire itt, nem véletlen, hogy otthonra nem csak a DELF-et fogadják el, van nem kis különbség pl. DELF és Telc között.

Németből és angolból is tegyél nemzetközi nyelvvizsgát mindenképpen, itt IELTS és TOEFL, valamint nekem pl FCE ami elfogadott angolból, németből pedig DSD, ÖSD vagy TestDaf. De a kiválasztott egyetem honlapján nézd meg a követelményeket, tudom, hogy nehéz, én is hónapokig kerestem mire megtaláltam (és megértettem).

2015. máj. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!