Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kérdezhetek olyanoktòl...

Kérdezhetek olyanoktòl akik az orvosi egyetemet elvégezték?

Figyelt kérdés

Kifejtem bővebben.

Nagyon régòta motoszkàl bennem h elszeretnèk vègezni egy egyetemet.

Az orvostudomànyi dolgok vonzanak.

Anno 1,5èvet jártam Zalaegerszegre a gyògytornàsz szakra...csak akkor minden fontosabb volt mint h tanuljak amit ma már nagyon bànok.


Az orvosi egyetemre gondoltam.

Mert àpolò nem szeretnèk lenni.

A szülèszet-nő gyògyászat ami vonz. Vagy az àltalànos orvos.


Tehàt. Levelezőn eltudom végezni,mennyire nehèz?

Idő közben szeretnènk majd babàt is.


A màsik dolog hogy èn Ausztriàban èlek.

Hol lenne ideàlisabb elvègezni?


Kèrlek adjatok tanàcsot.


Elèg kitartò tìpus vagyok. Most màr... :)



2016. máj. 1. 09:20
 1/9 A kérdező kommentje:
24 Nő ez lemaradt,bocsi
2016. máj. 1. 09:22
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

MOst te komolyan azt gondolod, hogy van orvosi levelezőn? :D

Nincs.

Amúgy meg ha áplónő vagy szülésznő akarsz lenni, akkor menj ápolónőnek vagy szülésznőnek, ehhez nem kell orvosit végezni.


Mellesleg, felvi.hu

Kell emelt érettségi bioszból és kémiából/fizikából. 410 körül szokott lenni PTE-n, SZTE-n, DE-n, Sote-n 430 a ponthatár.

2016. máj. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Levelezőn nem létezik orvosképzés. Orvosi mellett ne nagyon akarj babát, sem a "babázást" sem az orvosit nem lehet "félemberként" csinálni, egyszerre nagyon nagy kihívás lenne.

Mit értesz általános orvos alatt? Ahhoz, hogy bármilyen orvos legyél, először el kell végezned az általános orvosit (kiv. fogorvos), és utána még 3-6 év, mire szakorvos leszel, tehát ezzel számolj előre. Én Magyarországot mondom; az itteni orvosképzés gyakorlatilag világszínvonalú, ezzel nagyon nem lősz mellé. Hajrá!

2016. máj. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Utolsò vàlaszolò,köszönöm a vàlaszt.

Irnék privàtot ha nem gond. :)

2016. máj. 1. 09:51
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

nem rossz indulatból mondom, de a "komolyabb" szakok nincsenek levelezőn. sok a kötelező gyakorlat,labormunka stb.. ez kivitelezhetetlen lenne levelezőn.

főleg,hogy az orvosisoknak gyakran reggeltől estig órájuk van,hétfőtől-péntekig.. bár biztos vannak lazább napok,vagy lyukasórák..de túl sok szabad időre ne számíts!

a gyerek szerintem ez nehezen kivitelezhető, max akkor,ha nagyon sok segítséged van(nagyszülők,apuka).


jól gondold át, mert ha úgy döntesz akár csak 1 év után is,hogy nem neked való, fizetheted vissza a milliókat..meg nem beszélve arról,hogyha nem veszed komolyan, és nem sikerülnek a tárgyaid,áttehetnek fizetősre, ami mint írtam 1 milló/félév. nem játék, alaposan gondold át és csak akkor menj, ha egészen biztos vagy benne!

2016. máj. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ilyesmi vàlaszokre gondoltam.

Ùgy "bebeszèltem"magamnak ezt az orvosi dolgot hogy nem tudok elvonatkoztatni.

Van valami ötletetek hogy mi az ami ezen a pàlyàn mozog?

De nem ennyire bonyolult?

2016. máj. 1. 09:57
 7/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb egészségügyi szak vagy nincs levelezőn, vagy kérnek azt hiszem legalább egy év szakmában eltöltött gyakorlatot, vagy azt, hogy jelenleg is ott dolgozz.
2016. máj. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
39%

Orvosi egyetem Magyarországon sajnos nincs levelező formában, mert mi elég elmaradott, konzervatív, provinciális felfogásúak vagyunk ezen a téren.


A világon sokfelé azonban létezik, egészségügyi diplomások, élettudományi diplomások számára posztgraduális rendszerben, kiegészítő képzésként.


Orvosképzés jelenleg is van már levelező rendszerben (distance education, e-learning) számos helyen a világban:


[link]


Duke University School of Medicine elég rangos orvosi egyetem, nos az egyik emeritus professzoruk épp ezt a megoldást támogatja:


[link]


diplomás ápolók és más egészségügyi szakemberek orvosi (MD) átképzésére.


Azt is el kell felejteni, hogy orvosképzés csak érettségi után 6 éves rendszerben lehetséges:


A University of Sydney-n ami egy igencsak jelentős egyetem 4 éves az orvosképzés és nem középiskola, hanem az első diploma után lehet jelentkezni:


[link]


Létezik 40 hónapos (3 év pár hónap) orvosképzés is egészségügyi diplomások számára:


[link]


De máshol sem a gimnáziumból jött tudatlan gólyákkal képzik együtt azokat az orvosokat akiknek már volt előtte diplomájuk:


[link]


Sok helyen van ma már MD-PhD összevont képzés is, ahol szintén egészen más a képzési rendszer.


Előbb-utóbb a magyar orvosi egyetemek is felébrednek és modernizálják képzési rendszerüket, amiben az e-learning, távoktatás, előképzettségek figyelembevétele, kiegészítő képzések, átképzések, rugalmas tantárgyi blokkok nagy szerepet fognak kapni.

2016. máj. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó,csak annyi kérdésem van,hogy vénázni hol fogok e-learninggel?Az anamnézist skype-on veszem fel a beteggel?Rugalmas tantárgyi blokkok?Anatómiai tudás nélkül mehetek mondjuk ortopédiára,vagy egyéb szakmai tárgyakra?Segáz ha nincs meg egyetem elején az anat.
2016. máj. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!