Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Önkéntesség vs nyelvtanulás?!...

Önkéntesség vs nyelvtanulás?! Lehetséges?

Figyelt kérdés

Röviden a történetem:

Jelentkeztem továbbtanulni, de nem indult a szak, amit megjelöltem. Most ezt az időt szeretném kihasználni így nyelv tanulásra, hogy a későbbiekben egy Erasmuson nagyobb előnyöm legyen. Angolt szeretnék tanulni és a jelenlegi nyelvtudásom a középszint körül van, nyelvvizsgát még nem próbáltam.


Arra gondoltam, hogy kimennék, hogy ráerősítsek az angolra akár önkénteskedés keretein belül, mert az anyagi támogatásom eléggé korlátozott..

Van valakinek valamilyen ötlete vagy tapasztalta, hogy merre induljak el? Hogyan tudok nyelvet tanulni külföldön viszonylag olcsón?

Bármilyen ötlete és tapasztalatot szívesen fogadok!



2016. aug. 28. 20:58
 1/2 anonim ***** válasza:
workaway.info
2016. aug. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire vagy nyitott a spirituális vonalra, de nekem most Taizé jutott eszembe. Ez egy franciaországi kisváros, ahol egy keresztény szerzetesközösség él, és hétről-hétre több ezren jönnek (átlagosan 16-25 évesek) a minden héten megtartott találkozókra a világ minden pontjáról, miközben szintén rengeteg emberke önkénteskedik ott. Van aki 1 hetet, van aki 1 hónapot, van aki egy évet.

Kb. úgy kell elképzelni, mint egy hatalmas fesztivált, hihetetlen nyitott meg jó arc minden ember, esténként mindig vannak ilyen spontán szerveződő zenélések, nagyon sok kultúra van jelen, és nagyon színesen képviseltetik magukat, igazából nagy buli az egész, csak közben naponta háromszor vannak a jellegzetes taizéi imák (jellemzően sok-sok szintén nagyon jellegzetes énekből és csendből állnak), amikre bemehetsz, ha akarsz (semmi nem kötelező, és mindenféle világnézetű emberek vannak, vallásosnak sem kell lenni szerintem). Talán ez a videó kb. átadja ezeknek a hangulatát: [link]

Én 1 hetet töltöttem itt, azért elég durván kiegyensúlyozottan jöttem haza, teljesen kiszakad az ember abból, ami otthon van. :)


Angolul folyik minden beszéd, és igazából tényleg annyira laza az egész, hogy szerintem 100%, hogyha kimész, akkor a több ezer ember közül akár anyanyelvi angoltanárt is találsz, aki foglalkozik veled szívesen csak jófejségből. (Szerintem az is megoldható akár, hogy csak az utazásért fizess, legalábbis amikor mi voltunk, pl. a csoportunkból megsérült egy lány, nem volt biztosítása, és mikor segítséget kértünk, a szerzetesek azonnal kifizették a 2500 eurós kórházi ellátását.)


Szóval, ha szimpi, esetleg megpróbálhatsz írni egy e-mailt, hogy milyen feltételekkel mehetnél ki önkéntesnek.

[link]

2016. aug. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!