Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kint élünk németben és nem...

Kint élünk németben és nem tudom megtanulni a nyelvet. Lassan tiszta depressziós leszek. Mit tehetnék mégis?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, 1éve és 8hónapja élünk kint Az elején nagyon jól ment viszont áttettek egy másik suliba itt már kevésbé. Mindig beülök órára és bármennyire figyelek egyszerűen nem tanulok belőle, és nem értem meg mit mondanak.. Ma pl. fel kellett adnom egy csomagot a postán és nem értettem mit mondanak pedig másfél év alatt illene...

Ez annyira gáz és annyira rossz hogy leírni nem tudom. Beszélni nem merek mert nem tudom annyira jól még németül és ahh...

Nem tudom mégis mit csinálhatnék. Nézek német videókat, német nyelvleckéket Magyarul és semmi... Lassan depressziós leszek emiatt szerintem. Barátaim nincsenek csak 2 magyar lány, de ők sem a legjobb barátnőim hanem ők inkább elvannak ketten... Barátom pedig Magyarországon lakik.. Anya sokat dolgozik mert Apával elváltak és csak ő dolgozik és nincs senki akivel jól ellennék ebbe a hülye országban. Utálom az egészet...



2016. szept. 9. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Belekerültél egy öngerjesztő folyamatba. Nem megy a nyelv, ezért kerülöd a használatát, kerülöd a használatát, ezért nem megy a nyelv. Csak úgy tudsz kikerülni ebből, ha nem valami nagy dolog lesz, hogy elmegyek a postára, hanem minden nap el kell menned a postára. Akkor is, ha 29-szer nem fogod érteni amit mondanak - lehet, hogy 30-adjára menni fog. Találj ki magadnak programot, menj el gyakrabban olyan helyekre, ahol éleseben kell németül társalognod.
2016. szept. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Félek németül társalogni... még én sem tudom hogy miért..
2016. szept. 9. 17:37
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Merj beszélni, még ha rosszúl is. És ne sértődj meg, ha kijavítanak. Előbb utóbb megszokod. Beszélgess osztálytársaiddal, mozdulj ki. És ne félj.
2016. szept. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én már azt se értem, hogy hogy tanulhatsz kint német suliban, ha alap nyelvet nem érted?


ha meg érted, mert végül is kint tanulsz német nyelven, akkor meg mi a baj?

2016. szept. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

" én már azt se értem, hogy hogy tanulhatsz kint német suliban, ha alap nyelvet nem érted? "

Mert tanköteles és ha beszéli a nyelvet, ha nem, iskolába kell járnia.

2016. szept. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!