Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok. Amikor...

Depressziós vagyok. Amikor gyógyszert szedek, vidámabbnak, reménytelibbnek látom az életet, de összességében mégis az az érzésem, hogy valójában EZ az illúzió és a depresszió a józan állapot. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Amikor érzem, hogy hat a gyógyszer, akkor úgy érzem magam, mint egy kvázi-egészséges ember: végre van energiám, nem akarok állandóan aludni, nem vagyok pesszimista, nem kuksolok némán társaságban. Kicsit olyan érzés, mint amikor be vagyok csiccsentve; egyfajta enyhe eufória. Amikor nem szedem, állandóan levert vagyok, SEMMIHEZ nincs kedvem, félek társaságba menni, mert nem akarom, hogy így lássanak. Nem bízom magamban, a legbiztonságosabb utakat választom. Nem vállalok be semmit, ami kihívást jelentene.


Néha, amikor világos pillanataimban vagyok, akkor rádöbbenek, milyen nyomorúságos dolog ez, mennyire egyedül vagyok, mennyi mindent kell megtennem, hogy olyan élettapasztalattal és jártassággal rendelkezzek, ami segít, hogy normálisan élhessek. De ezek a pillanatok ritkák, általában elmenekülök filmek, könyvek, gondolatok világába. Sokat vagyok egyedül, de nagyon ritka az olyan rádöbbenés, amikor valóban átérzem, mennyire egyedül vagyok. Olyankor viszont kissé pánikba esek és úgy érzem, azonnal beszélnem kell valakivel.



Azért írtam ezt az egészet, mert valahogy az az érzésem, hogy a depressziós világképem sokkal valóságosabb, mint a bizakodó. Hogy amaz idealista, naiv, gyerekes. Hogy sokkal igazabb az, hogy senki nem figyel ránk "odafent", nem vagyunk olyan nagy királyok, mint érezzük akkor, amikor sikerélményünk van, és úgy általában, a világ üres, és mindenhol az entrópia van, ami ellen felesleges küzdenünk, akár azzal, hogy portalanítunk vagy mosunk, akár azzal, hogy eddzük a testünket. Úgy érzem, a lelkes ember, részeg ember, és a depressziós a józan. Csak a józanság szar.


Mit gondoltok erről?


2014. okt. 10. 15:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Azt gondolom,túl sokat vársz az élettől,és túl maximalista vagy magaddal szemben.Hogy sokkal igazabb az, hogy senki nem figyel ránk "odafent"-ez miért baj?
2014. okt. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Milyen gyógyszert szedsz, depresszió ellen?

Egyáltalán, orvos állapította meg nálad?

2014. okt. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

"Azt gondolom,túl sokat vársz az élettől,és túl maximalista vagy magaddal szemben."



Ez igaz, de önmagában ezt nem tartom problémának. A baj az, hogy nem bontakoztatom ki magam. A tizedét se használom ki a képességeimnek, minden új lehetőségtől megijedek és helyette inkább a szobámban kuksolok. Pedig remek agyam van, a legjobb tanulók között voltam mindig, minden érettségim ötös lett és országos tanulmányi versenyen vettem részt. Minden képességem adott. De nem érzem jól magam. Valamiért ódzkodok attól, hogy megerőltessem magam és valami olyat csináljak, ami kihívást jelent. És rettenetesen nyomaszt egyébként, hogy körülöttem mindenki agyba-főbe kefél, nekem meg soha nem volt igazán barátnőm és a lányokat nem érdeklem.



"Hogy sokkal igazabb az, hogy senki nem figyel ránk "odafent"-ez miért baj?"



Mert egyedül vagyunk. És aki depressziós, arról mindenki azt hiszi, hogy magánakvaló, mogorva, emberkerülő, és ezért neheztelnek rá. Nem értik, hogy neki lenne a legjobban szüksége társaságra és kapcsolatokra, csak nem tudja kimutatni és bajban van.



"Milyen gyógyszert szedsz, depresszió ellen? "


Privátban megírom.



"Egyáltalán, orvos állapította meg nálad?"



Persze, hogy orvos állapította meg. Mégis mit gondolsz, ki ír fel nekem antidepresszánsokat? Egyébként a gyógyszeres kezelés csak egy része a terápiának, pszichológushoz is járok.

2014. okt. 10. 23:06
 4/19 anonim ***** válasza:

Talán azért baj a túlzott maximalizmus,mert nem tudod a terveidet tettekre váltani,és a sikertelenség nem a legjobb egy depressziósnak.

Ha valóban olyan okos vagy,mint irod -amit én elhiszek-,tudnod kell,hogy az agynak van egyfajta kémiája,ami a szerencséseknél jobban müködik.

És,hogy figyelnek e fennről...

Még jó,hogy nem.A drága nagyi se csóválja a fejét odafenn,ha koszos a fürdőszoba,mert neked épp igy jó.

2014. okt. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, de mi lenne a megoldás? Hogyan bontakoztassam ki magam? Jelenleg egy olyan szakra járok, ami egy vicc, semmire nem jó - és ami még rosszabb, nem is érdekel. Amikor jelentkezni kellett, nagyon mélyen voltam, nem bírtam dönteni, meg nem hittem benne, hogy jobb lesz és képes vagyok többre is. Szerintem kellő erőbefektetéssel a legkeményebb szakokat is kibírnám (bár a matekot sosem kedveltem), de valahogy nem látom, pontosabban nem érzem, hogy ez miért "jó" nekem. Mert arra jöttem rá, hogy engem csak a dicséret és mások elismerése motivál igazán. Akkor dolgozom hatékonyan, ha meg van mondva, hogy mit kell teljesíteni - mint középiskolában - és azt én teljesítem a legjobban. Sosem tudtam ügyeskedni, elcsalni dolgokat, szelektálni, hogy mi kell nekem és mással nem törődni. Azt veszem észre, hogy azok az ismerőseim, akik közepes tanulók voltak, jelenleg sokkal előrébb tartanak, mint én. Mert ők egy dologra koncentrálnak és valahogy önállóbbak, gyakorlatiasabbak. Bennem meg mintha lenne egy olyan program, hogy csináljam meg a feladatot a lehető legjobban, bármi legyen is az, függetlenül attól, hogy van-e értelme, vagy nincs. Ebből akarok kiszabadulni, mert így *****ra nem vagyok boldog. Meg hát a magánéletemben sem sikerül semmi. Nem vonzom a lányokat, semmi tapasztalatom nincs.
2014. okt. 11. 12:56
 6/19 anonim ***** válasza:

3 kérdésem van.1.Ugye nincsenek testvéreid?1.a.vagy idösebbek?

2.foglalkozol irással?vers,novella,akármi?

3.Azt irod jársz dokihoz.Neki is teszel fel ilyen kérdéseket?

Szerintem az nem jó ha azt várod,hogy parancsoljanak neked.

2014. okt. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

"3 kérdésem van.1.Ugye nincsenek testvéreid?1.a.vagy idösebbek?"



Van nővérem, de sokat nem látom.



"2.foglalkozol irással?vers,novella,akármi? "



Csak ilyen feljegyzéseket magamnak. Többször nekifutottam blognak, de aztán abbahagytam. Miért?



"3.Azt irod jársz dokihoz.Neki is teszel fel ilyen kérdéseket? "



Persze, mindent elmondok neki. Hisz ezért járok.



"Szerintem az nem jó ha azt várod,hogy parancsoljanak neked."



Ezt hogy érted?

2014. okt. 11. 15:05
 8/19 anonim ***** válasza:

Újból átolvastam a válaszaid.Ezért az első két kérdés.

A harmadik az orvosokról.Itt tanácsot kérsz-ami nem baj- és kapsz.Mi van akkor,ha a mi tanácsaink ellentétesek a doktorokéval?

2014. okt. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

A tanácsokat nyilván mérlegelem, mielőtt megfogadom. Még az orvosét is. Egyébként nem hinném, hogy ellentétesek lennének, hisz mi olyat mondhatnátok, ami káromra válna? Nyilván senki nem azt fogja tanácsolni, hogy töltsek minél több időt egyedül és sportoljak minél kevesebbet. Azért kérek itt néha segítséget, mert úgy gondolom, több nézőpontból nézve árnyaltabb a kép. Sokszor meg csak azért, hogy egy-egy gondolatot megörökítsek, hiszen könnyen lehetne, hogy elfelejteném, mire elmegyek a dokihoz (heti egyszer járok). Meg aztán hátha találok olyat, aki pont ugyanilyen helyzetben volt, de kijött belőle.


Pl. ismerek egy gyereket, aki valóságos zseni, 100%-os emelt érettségiket tett fizikából, matekból és bármire képes lett volna, de amikor egyetemre ment, semmit nem csinált. Ellógta, ellustálkodta. Azóta sincs diplomája, egy boltban dolgozik. Kíváncsi vagyok, hogy az ilyen esetek hátterében mi áll. Nem akarok én is ide jutni, úgy érzem, van egy nagyon jó "hardware-em", ami alkalmas lenne a tanulásra, de nincs motivációm.

2014. okt. 11. 16:29
 10/19 anonim válasza:

Szia

Figyelj, én soha nem voltam depressziós. Csak nem voltak barátaim, nem beszéltem senkivel, nem tudtam örülni kb. 5-6 évig.

Miért nem vagyok már ilyen? Megtértem Jézushoz.

Tudod, minden ember eredendően rossz, mióta Ádám elbukott az Édenben. Ezzel jött be a világba a betegség, a szegénység, a fájdalom. A depresszió is. A bűn miatt. Mert te alapból bűnös ember vagy!

De Isten úgy szeretett téged és engem, hogy feláldozta az egyszülött Fiát érted és értem. Ő nem akarja, hogy depressziós legyél! Azt mondta: Aki hisz énbennem, élő viznek folyamai ömlenek annak belsejéből!

Ha elfogadod őt, ő nem csak megszabadit, hanem örök életet is ad neked! Mert miután lehúzol itt még 50-60 évet, azért számit, hogy hol leszel egy örökkévalóságon át, nem? Hidd el, hogy ha meghalsz magadnak és élsz Istennek, ő megszabadit téged! Ő szeret téged és vár téged!

Szóval én nem tudok neked antidepresszáns gyógyszerekről irni, meg kezelésekről. De azt tudom, hogy Isten megszabadit!

Nem azért nem tette még meg, mert rossz lenne, hanem mert kell a te válaszod is.

A józanság nem szar. De szerintem aki nem hisz a csodákban, az nem realista.


Kérlek, menj el a HIT Gyülekezete egy istentiszteletére. Ne legyen benned előitélet, és ha nem érint meg ott semmi, nyugodtan elhordhatsz mindennek, de kérlek, menj el csak egyre! Hidd el, hogy nem bánod meg!


Egy link a helyi gyülekezetekről: [link]


Áldjon az Úr! :)

2014. okt. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!