Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen lehetőségek állnak a...

Minárovics Réka kérdése:

Milyen lehetőségek állnak a rendelkezésemre?

Figyelt kérdés
16 éves gimnazista lány vagyok. Nagyon sok időt töltök angolozással, szinte minden nap fordítok időt rá, még akkor is, ha ez azt n, hogy megnézek angolul egy részt a kedvenc angol sorozatomból. Rengeteg oldalról tanulok (pl. BBC,engvid,cambridge, british council) Az az álmom, hogy kint tanulhassak Nagy-Britanniában vagy Ausztráliában legalább egy évet az egyetem alatt. Nem szeretnék ott maradni, mivel már kicsi korom óta tudom, hogy angol tanár lennék a legszívesebben Magyarországon (tervben van a spanyol nyelv elsajátítása is,2 éve tanulom (nem nagy intenzitással), de az alapok megvannak)Azért szeretnék kimenni egy ottani környezetbe, mert teljesen elvarázsol ha anyanyelvűeket hallagatok és hatalmas önbizalmat ad, ha új szavakat sajátítok el és képes vagyok beszélni egy teljesen más nyelven! :) Tavaly áprilisban sikerült teljesíteni a BME B2 szintet, most magántanárral gyúrok a C1 szintre, ami hosszadalmas és kemény munka lesz. A kérdésem az lenne, hogy van-e esetleg valaki,aki tudna ajánlani olyan lehetőséget,amivel egy nemzetközi nyelvvizsga letétele után (Cambridge például) külföldi tanulási lehetőség állna rendelkezésemre. Ez lehet alapítvány, weboldal, vagy akár személyes beszámoló élmény! Kérlek titeket, bármilyen tanács jól jön. Még az is, hogy túl nagyok az álmaim vagy vegyem lentebb a mércét. Tényleg nagyon elkötelezett vagyok, ha van valamilyen tapasztalatotok, akár felsőfokú nyelvvizsgával kapcsolatban, akkor ne habozzatok ;)

2017. máj. 9. 19:15
 1/2 lev30 válasza:
Hát.... dubajozást próbáltad már? (csak, hogy ne lehessen mondani köcsög vagyok, elmész bármelyik egyetemre oszt erasmus)
2017. máj. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az én eddig tudásom szerint nem osztogatják sajnos a repjegyeket minden nyelvvizsgázónak. Egyedül a cserediákprogramról tudok, ami valamelyest egybevág az elképzeléseiddel, de az meg egy kisebb vagyon. De remélem tévedek, és van valami jobb (és olcsóbb) megoldás is
2017. máj. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!