Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bécsi orvosi egyetemen (orvosi...

Bécsi orvosi egyetemen (orvosi szakon) tanulók tapasztalatai? Felvételire készülés, idegen nyelven tanulás hogy ment?

Figyelt kérdés

Kedves segítőkész emberek! :)

Rég volt erről kérdés, azóta lehet, hogy sokan gyűjtöttek tapasztalatot. Privát üzenetben is szívesen fogadom a megkeresést, de fő kérdéseim:

- Hogyan készületek a felvételire?

- A németül tanulást sikerült hamar megoldani? Nem okozott gondot?

- És egyéb bármilyen hasznos információ a felvételire készülőknek óriási segítség lenne! Illetve van valami közösség, ahol magyar orvosin tanulókkal lehetne beszélni?

Köszönöm!



2017. júl. 27. 21:09
 1/3 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező!

Idén nyertem felvételt a bécsi orvosi egyetemre,úgyhogy főként a felvételivel kapcsolatban tudok neked segíteni. A tesztről rengeteg infót találsz a neten, hogyan zajlik, milyen feladatokból épül fel stb. Sok cég kínál felkészítő kurzusokat horroráron, ezeket nem ajánlom, két okból se: 1, ők csak elmondják a technikákat,amiket egyébként már egy 20 eurós könyvben is leírnak 2, a technikákat a gyakorlatban kell alkalmazni, ilyen csodát a három napos kurzustól tényleg nem szabad várni, szóval innentől meg rajtad múlik, én ilyen megfontolásból nem mentem kurzusra, viszont rengeteg könyvet rendeltem. Címeket írok majd,ha érdekel! Többnyire használtan rendeltem őket a német amazonról,de ezek sem olcsók. Két hónapot töltöttem felkészüléssel,ebből egy hónapot nagyon intenzíven (napi 8 óra) végigtanultam. Mindenképpen azt ajánlom,hogy kezdd el hamarabb a felkészülést. Már a felvételihez is egy elég stabil nyelvtudás kell ( lásd: Wortflüssigkeit, Textverständnis). Nem tudok ilyen csoportról, viszonylag kevesen vagyunk magyarok ( más egyetemekhez képest). Nyugodtan írj, ha konkrét kérdésed van feladatokkal,technikákkal kapcsolatban.

2017. aug. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A bécsi magyar diákoknak van egyesülete, szerintem náluk érdeklődj, biztosan van orvosis tag is.. Szoktak tartani infohétvégéket, lehet érdemes oda is elmenned. Itt a honlapjuk: [link] illetve fb csoportjuk is van, MDE-VUS néven: [link]

Amúgy talán pont az orvosi egyetem az, ami miatt nem biztos, hogy érdemes Bécsbe menni, az itthon is elég jó szerintem. Persze, attól függ, hogy képzeled el utána az életed.

Sok sikert!

2017. aug. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Egyelőre a lehetőségeket járom körbe, és sokat segítettetek mindketten! Sok sikert!
2017. aug. 23. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!