Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy lehet az, hogy magyar...

Hogy lehet az, hogy magyar létemre francia akcentusom van angolul? Hogy csinálom?

Figyelt kérdés
Nem beszélek tájszólással magyarul, szóval nem ez az oka. Tanultam franciául, de franciában is akcentusom van, tehát hogy lehet francia akcentusom angolban? Nem egy angol mondta már, tehát nem is csak egy ember véleménye.
2009. nov. 10. 16:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van egy kis beszédhibád. Én hallottam már magyarul beszélő embert totál francia akcentussal beszélni, miközben full magyar. És neki is beszédhibája van. Vagy így szoktad meg régebben valamiért és így maradt.
2009. nov. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

mert az angolok se magyarul, se franciául nem beszélnek, így nekik tökmindegy :D


lehet, hogy kicsit orrhangod van, és raccsolsz.

2009. nov. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az lehet, bár nekem eddig nem tűnt fel. Azt mondják, leginkább szavak végén érződik, meg nem jól ejtettem angolul azt, hogy arkitekt, én arsitektnek mondtam régebben, ami elég franciás...
2009. nov. 10. 16:58
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Én ezt azért nem francia akcentusnak nevezném, (az olyasvalami, ami az ember sajátja, inkább a hangképzésre és intonációra vonatkozik, és nagyon nehéz tőle megszabadulni) hanem hibás, franciás kiejtésnek. Egyszerűen bekavar a francia. Tudatosan figyelj oda, helyesen tanuld meg a szavakat és hallgass sok eredeti angol nyelvű beszélőt.
2009. nov. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

nem biztos, hogy bekavar a francia. az is lehet, hogy egyszeruen ilyen a hangkepzesed, ami magyarban talan nem hallatszik, de angolban kijon.

nem felvagasnak szanom egyaltalan, csak vicces pelda, hogy angolul magyar akcentus nelkul beszelek, amerikai kiejtessel es amerikaiak csak tobb perc utan veszik eszre, hogy "valami nem stimmel". ilyenkor kivetel nelkul azt mondjak, hogy ahaaaa "pennsylvania dutch", tehat fene tudja miert, valahogy bekeveredett hozzam egy kis nemet akcentus. :)

szerintem amugy a francia akcentus angolban teljesen szexi:)

2009. dec. 5. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez vicces :D

ÉN angolul tanultam majdnem tudok középfokon, most kéttannyelvű francia gimibe járok.. Olyan angol kiejtésem van franciából, hogy ihaj.. :D Illetve volt, kezdek már javulni, nekem is a szavak végével volt a gondom (angolban végig kiejted, franciában nem, kivéve R betű, meg pár mássalhangzó) illetve az R-el mert nem raccsolok, még most se, de most már R betű helyett H-t képzek.

Rengeteg szót vettek át az angolok a franciáktól, szóval amiket én ott megtanultam azt én francia órákon is úgy ejtettem..

2010. jan. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
13%
Nekem angolból középfokú nyelvvisgám van:)))
2012. máj. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem is több angol mondta már, hogy francia akcentusom van. Ebben az a vicc, hogy nem is tudok franciául! Fura mindenestre...
2013. szept. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem régebben mikor angolul beszéltem német amcentusom volt, de csak mert német volt a barátom és az angol neki az anyanyelve volt, szóval akcentussal beszélt, és tőle is sokat tanultam.Nem csak a beszéd hanzásában, de a stílusában, mondat szerkezetében...habár nyilváb angol nyeévtan szerint raktam össze a mondatokat vannak kifejezések amiket egyesek többet használnak szerintem pl, ahogy eddig észrevettem.Szoval lehet, hogy nálad sem a kiejtésed a legmeghatározóbb akcentusforrásod...
2017. szept. 10. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok:mármint az angolneki SEM az anyanyelve volt...
2017. szept. 10. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!