Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Osztrák felsőoktatás, help?

Osztrák felsőoktatás, help?

Figyelt kérdés

Ausztriában szeretnék továbbtanulni, leginkább a WU-n, Bécsben. Egész sok infót össze tudtam szedni, de kiváncsi lennék kint élők/tanulók tapasztalataira. Meddig kell jelentkezni ha 2018 szeptemberében szeretnék kezdeni? A fent említett egyetemnek van saját kolija? Ha ige mennyibe kerül? Vagy ha nincs milyen kolik vannak kint? Mennyi a megélhetés? Milyen tanulmányi támogatások vannak? Milyen a felvételi? Hogy tudok suli mellett dolgozni? Mennyre van lehetőség biciklivel közlekedni minndenhová? (városon belül, mennyire kiépített)

Ezek azok amikre nem vagy csk alig találtam választ. Ha tudtok hasonló egyetemet, az is érdekel. Németből emelt szintű érettségim lesz, a "sulis" németet tisztán értem, az anyanyelvit még nem.

Köszönöm az értelmes válaszokat.



2017. okt. 8. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Közép némettel én nem mennék ki, mert azért az más, hogy érted amit a tanárod mond most órán, és megint más, mikor németül magyaráz egy német anyanyelvű, olyan dologról, ami magyarul se teljesen tiszta.

Én Angliában jártam, felsőfok feletti angollal mentem ki, de még így is vért izzadtam az első három hónapban hogy értsem amit az órán mondanak.

2017. okt. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Emelt szintű érettségim lesz németből, nem közép. Emelett van egy felsőfokú nyelvvizsgám, pusztán csak a filmeken, videókon szoktam csodálkozni, hogy nem értem néha amit mondanak az anyanyelvűek. Egyébként ismerem magam, és olyan vagyok h ha egyszer elhatározom, véghez viszem, nem számít milyen nehéz. Bár abban igazad van hogy az elején lehet nem fogok érteni semmit.
2017. okt. 8. 18:03
 3/7 anonim ***** válasza:
MDE-VUS: a bécsi magyar diákok egyesülete. Van fb csoportjuk, nagyon aktívak, mindenféle programokat szerveznek - többek között ősszel és tavasszal két napos találkozót azokkal az érettségi előtt állókkal, akik kint akarnak továbbtanulni. Ezekre a kérdésekre tőlük fogod megkapni a választ. [link] Attól ne ijedj meg, hogy a született osztrákokat nem érted, sokszor ők se egymást :P. Az első két-három hónap biztosan küzdelmes lesz, de majd belejössz. Megéri.
2017. okt. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Az emelt érettségi felel meg a középfokú nyelvvizsgának..és hogy érettségizhetsz valamiből amiből már van nyelvvizsgád? Bocsi, ezt le tudnád írni, mert nem értem.
2017. okt. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem magyar rendszerben tanulok, hanem ib-ban, ott az emelt szint az egy a magyar emelt szintnél magasabb szint, és mivel előre választott tárgyakból érettségizek, így simán lehet belőle melette érettségim. Van olyan aki angolból is emeltezik és van felsőfokúja.

2017. okt. 9. 15:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én ide járok gimibe, én is a WU-ra szeretnék menni miután leérettségiztem. Most éppen nincs idöm minden kérdésedre válaszolni, de ha szeretnéd késöbb megírom öket vagy írj privátban
2017. okt. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Negyediknek: miért ne lehetne érettségizni egy nyelvből nyelvvizsga után? A kettőnek semmi köze egymáshoz. Fiamnak angol B2, német C1 nyelvvizsgája volt második év végére, de mindkettőből letette harmadik végén az előrehozott érettségit, hogy negyedikben ne kelljen belőlük órára járnia.
2017. okt. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!