Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Jó tanuló gimnazistának be...

Jó tanuló gimnazistának be lehet jutni a Harvard-ra?

Figyelt kérdés

Még mielőtt válaszolnátok érdemes tudni egy-két dolgot rólam:

4,7-es tanuló vagyok egy olyan gimnáziumban amely benne van a top 70 gimnáziumban.

Beszélni majdnem folyékonyan tudok angolul és a német nyelvet is tanulom és csak 4-es és 5-ös jegyeim vannak belőle. (inkább 5 :) )

Azért teszem fel a kérdést, mert a Harvard mégiscsak egy olyan egyetem, amely a top 5-ben van benne nemzetköri szinten így nem vagyok biztos benne, hogy attól függetlenül, hogy hogy állok az iskolában még felvennének.

Sajnos a családom pénzügyi helyzete nem tenné lehetővé azt, hogy súlyos 10 milliókat költsek lakhatásra és a tandíjam fizetésére viszont dolgozni egyetem mellett nyilván egyszerre lennék hajlandó és köteles. :)

(Ja és még annyit, hogy azt, hogy folyékonyan beszélem az angol nyelvet azt úgy kell érteni, hogy beszéltem már édesapám főnökével aki angol és lazán beszédtempóban is megértettük egymást és ez már kb. 3 éve.)



#Harvard University #Harvard bekerülés
2018. márc. 1. 05:19
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Azokon az amerikai egyetemeken ahol szükség alapú támogatás van ott ították. mindegy a felvételi szempontjából, hogy ösztöndíjra jelentkezik vki vagy sem. Ha megfelelsz a felv. Követelnényeknek akkor kapsz támogatást. Az hogy könnyebb Angliába....A Harvardot sztem Oxbrige-el vedd egy szintre. Érdekes, hogy több ismetos aki kapott ajánlatot MIT, Yale, Oxford, Harvardbòl ”kisebb” angliai egyetemröl elutasították.
2018. júl. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!