Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » 3,5-4 millió Ft-ért 10 hónapra...

3,5-4 millió Ft-ért 10 hónapra Japánba. Megéri?

Figyelt kérdés

Cserediákprogram ennyibe kerülne, alapból úgy 3millió, + a zsebpénz, egyenruha.

Szerintetek ez így megéri vagy nagyon sok?



2018. márc. 6. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Ez azon múlik, hogy mennyire érezné meg a pénztárcátok. Ha ez zsebpénznek számít, akkor mindenképp érdemes elmenni.

Ha 10 évi megtakarítás, akkor pedig nem...

2018. márc. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem nagyon sok, én nem fizetnék ennyit érte. Lehet valakinek megéri, azért biztos elég nagy élmény, de nekem lényegesen kevesebbe fájt 10 hónapig Svédországban élni (Erasmus), úgyhogy inkább keresnék egy olcsóbb lehetőséget. Mondjuk fura hogy a 3 millióban nincs benne a zsebpénz, egyenruha. Ha a repülőjegyet is benne van ez még így is nagyon sok havonta, főleg hogy cserediákként koliba vagy családhoz szállásolnak el. Ebben valami tandíj is benne van?
2018. márc. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Ezt csak Ti tudhatjátok.

Az biztos, hogy egy életre szóló élmény lenne.

Ha ez az összeg több évi megtakarítás eredménye, akkor nyílván nem érné meg erre elkölteni.

Illetve 10 hónap elég sok idő, én tizenakárhány évesen nem szívesen lettem volna távol a szüleimtől ilyen hosszú időre.

2018. márc. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Benne van szinte minden, csak az egyenruha nem, a benti közlekedés és a zsebpénz, ha esetleg vásárolni szeretnék, mondjuk mütyűröket.:D

De egyébként azt mondják, ez is családfüggő, hogy mennyit költenek a diákra.Befogadó családban vannak elhelyezve a cserediákok.

Olcsóbb ennél sajnos nincs.


Egyébként köszönöm a válaszokat!

2018. márc. 6. 17:30
 5/8 anonim ***** válasza:
21%
ha te kerested meg ezt a 3-4 milliót akkor hajrá, menj, de nekem eszembe se jutna a szüleimmel fizettetni
2018. márc. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszed el, milyen szívesen keresném meg magam, de lehetetlen. 1 millió körül megtudok keresni(azzal együtt, amennyim most van), többet nem lehet.
2018. márc. 6. 19:25
 7/8 anonim ***** válasza:
95%
Ha van rá lehetőséged akkor mindenképp menj! Uljetek le a szuleiddel és beszéljetek meg szerintem. Nálunk ugy volt hogy a szüleim fizettek a programdijat és én pedig a zsebpenzt. Sok sikert!
2018. márc. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vedd számításba azt is, hogy bármi történhet veled ott. A Japánok, főleg a gyerekek nehezen fogadják el a külföldieket (hacsak nem sztárról van szó), és a képedbe mosolyognak, a hátad mögött meg kibeszélnek, mert gyerekek.


Ha viszont felső oktatásba mennél Japánba, egy fokkal jobb a helyzeted, de a japán felnőttek is megtartják a három lépést az idegenek felé. Ettől még lehet, hogy lesz néhány japán barátod, de nincs rá garancia.


Rosszabb esetben áldozatul is eshetsz az ijime-nek...


Vegyél figyelembe mindent, hogy megéri-e neked 4 milláért... Mennyit veszthetsz és mennyit nyerhetsz a Japánban tartózkodással. Hiszen ez a pénzről is szól. Négy millió ft nem kevés pénz akkor se, ha a havi kereseted...

2018. márc. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!