Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ti ki mernétek menni egyedül...

Ti ki mernétek menni egyedül külföldre tanulni?

Figyelt kérdés

Én szeretnék (szerettem volna), de a szüleim rémtörténeteket meséltek, gondolom, el akartak ijjeszteni. Azt mondják, egy perc nyugtuk sem lenne. Azt tudtam eddig is, hogy kicsit félelmetes lenne egyedül az elején, de ez eddig nem tántorított el. Meg hány cserediák van a világon, akik egyedül érkeznek egy idegen országba...

Egyetemre szeretnék menni egyébként (nem cserediákságról van szó, bár szerintem ugyanígy fogadnák azt is a szüleim).



2018. aug. 27. 21:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ha ezt szeretném, megtenném. A szülők dolga pedig az, hogy aggódjanak, anyaként mondom, mindegy hova mész, mit csinálsz, aggódni fognak. Éldd a magad életét, úgy, hogy sose kelljen arra gondolnod, mi lett volna, ha...! Az egyetem félelmetes első gondolatra, akárhol is van. Ugorj nagyot, ha ez a vágyad!
2018. aug. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Én biztosan kimentem volna, ha lett volna rá anyagi lehetőségem. Szerintem inkább a szüleid félnek tőle, hogy végleg kint fogsz maradni, és többet nem látnak. Ha magyar egyetemre mennél, minden hétvégén hazamehetnél, így viszont ez esélytelen lenne.

Azt javaslom, ha nem okoz anyagi gondot, és képesnek érzed magad rá, mindenképp külföldön tanulj.

2018. aug. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Életem legjobb döntése volt.
2018. aug. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%

Én is külföldre szeretnék menni egyetemre.

Apukám teljesen támogat, Anyukám pedig elfogadta, és már ő is támogat! :)


Ha sokat mondod, mutogatod, hogy neked ez mennyire tetszik, akkor biztos megnyugodnak. :)

2018. aug. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Mindenkinek új a dolog. A legegyszerűbb koliba menni mert úgy az ember kénytelen megismerni másokat.
2018. aug. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%
Sok külföldi van úgyhogy emiatt ne félj.
2018. aug. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%
Igen.
2018. aug. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
Fél herémet odaadnám, hogy külföldön tanulhassak, de még mindkettőt is meggondolnám.
2018. aug. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%
Szülőként írom, a legtöbbet adhattuk a gyermekünknek azzal hogy gimnazistaként kiengedtük az USA-ba, ma már ugyanott egyetemista. Ő akarta, megcsinálta nem bánta meg.
2018. aug. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%

Már most kint vagyok. Egyedül. Igaz csak Dánia, szóval semmi extra. De anno Kanadában is lehúztam 'egyedül' egy évet melóval (akkor éltem először külön a szüleimtől).


Nem nagy ördöngösség, a külföldiek sem esznek embert :D

2018. aug. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!