Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ti ki mernétek menni egyedül...

Ti ki mernétek menni egyedül külföldre tanulni?

Figyelt kérdés

Én szeretnék (szerettem volna), de a szüleim rémtörténeteket meséltek, gondolom, el akartak ijjeszteni. Azt mondják, egy perc nyugtuk sem lenne. Azt tudtam eddig is, hogy kicsit félelmetes lenne egyedül az elején, de ez eddig nem tántorított el. Meg hány cserediák van a világon, akik egyedül érkeznek egy idegen országba...

Egyetemre szeretnék menni egyébként (nem cserediákságról van szó, bár szerintem ugyanígy fogadnák azt is a szüleim).



2018. aug. 27. 21:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
88%
Már válaszoltam korábban is, de kicsit kifejtem: sajnos én csak egy évre jöttem, de ez az egy év sokkal-sokkal fontosabb volt rengeteg szempontból, mint az előzőek együtt. Itt tanultam meg igazán önállónak lenni, hogy minden szituban egyedül kell megoldanom a dolgokat, nem szégyellek segítséget kérni, eljutottam olyan helyekre, amikről tavaly ilyenkor még csak álmodtam, és megtanultam a nyelvet használni, kommunikálni, megértetni magam rajta. A szüleim persze aggódtak, de látták, hogy megállom kint a helyem, azóta nem aggódnak.
2018. aug. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 EVA800 ***** válasza:
0%
Van gimnáziumi érettségim és középfokú komplex angol nyelvvizsgám. Külföldön mit tudok dolgozni ennyi végzettséggel ?
2018. aug. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
52%
Igen, nagyon megéri. Én Svédországban tanultam egy kis vidéki egyetemen.
2018. aug. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
71%
Én mertem, igaz nem 18 éves voltam, hanem 23, de visszagondolva már bánom, hogy nem csináltam már az alapképzést is külföldön. Igen, nehéz volt az eleje, volt hogy haza akartam menni, de aztán belerázódik az ember, és a végére óriási élmény lesz és nagyon sok tapasztalatot lehet gyűjteni, barátokat szerezni a világ minden pontjáról, és nem mellesleg az oktatás színvonala is összehasonlíthatatlan a magyar egyetemekkel. A szüleim nekem is szomorúak voltak, hogy elmegyek, de végeredményben tudták, hogy ez a mai generációnak egy óriási lehetőség, és ki kell használni.
2018. aug. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
71%
Még azt is hozzátenném, hogy én amíg otthon laktam borzasztó önállótlan (van ilyen szó?) voltam, tehát konkrétan reggel ébresztettek, este lerakták elém a vacsorát, a szekrényem mindig varázsütésre feltöltődött tiszta ruhákkal, szóval tényleg így visszagondolva életképtelen voltam. Ezért nekem ez a külföldi tanulás, ahol senki nem gondoskodott rólam egyfajta sokkterápia is volt. Mindenképp jellenformáló tapasztalatot ad, ezt is el lehet mondani a szülőknek.
2018. aug. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
78%
nana, kulfoldon tanulok. Londonban pedig egy evet eldegeltem, dolgozgattam csak ugy. ennel kiralyabb dolog nincs.
2018. szept. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"amíg otthon laktam borzasztó önállótlan (van ilyen szó?) voltam... senki nem gondoskodott rólam egyfajta sokkterápia is volt. Mindenképp jellenformáló tapasztalatot ad, ezt is el lehet mondani a szülőknek."


Egy kis önállóságért nem kell mindjárt Angliáig rohanni.

Egyébként van, akinek többet ér egy év a családjával, mint külföldön.

2018. szept. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Ez igaz, kedves utolsó, de amíg otthon lakik az ember, vagy a szüleivel a szomszédban, addig nem fog tudni önállósodni, ezt bizton állíthatom. 2 éve kerültem fel a fővárosba, egyetem révén, addig kisvárosban laktam szüleimmel. Persze, el lehet menni bevásárolni meg csekket befizetni otthon is, de egészen más úgy az élet, ha nincs melletted senki.

Abban ugyanakkor egyetértek veled, hogy nem kell ehhez Angliáig menni :)


Köszönök minden eddigi választ! Szívesen olvasok további hozzászólásokat is.

2018. szept. 16. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!