Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi egyetemeken megszerze...

Tom0919 kérdése:

Külföldi egyetemeken megszerzett diplomával mennyire nehéz idehaza elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
2018. nov. 6. 08:07
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
Semennyire, ugyanolyan jó, mint a magyar.
2018. nov. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

Sokan azt mondják főleg ezen az oldalon, hogy hátrány a munkáltató szemében a külföldi diploma, mert jobban bízik a magyar oktatásban, illetve hogy az ott végzettek sokkal jobbak.

Szerintem ezt csak azok mondják, akiknek nem volt esélye kijutni külföldre tanulni.


Én munkáltatóként mindenképp előnyben részesítenék egy, külföldi diplomát. Noha nem csak a pusztító magyar oktatás miatt, hanem azért is mert ilyenkor feltehetőleg beszélsz egy nyelvet a magyaron kívül, és talán még sokkal talpraesettebb is vagy, hisz bevállaltál egy teljesen idegen és új életet a tanulmányaid miatt.


(Persze azért az is változtat a dolgon, hogy melyik ország. Egy román vagy szlovák egyetem diplomáért én sem rajonganék, ellenben egy német, svájci, francia vagy akár angol diplomával.)

2018. nov. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem is mindenképpen előny egy külföldi diploma! Ha van hozzá anyagi fedezeted, nem érdemes kihagyni.

Viszont szakfüggő, hogy mennyire fogadják el itthon, pl. jogászok esetében ez kilőve.

2018. nov. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
Nyilván nem a szlovák, román stb. diplomára értettem, hanem pl. osztrák, német, francia, angol, amerikai diplomára. Volt aki az ismerőseim közül külföldön diplomázott, nem bánták meg, bár az egyetemi évekek húzósak voltak számukra, de később megtérült a számukra.
2018. nov. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem nehéz. Sőt, úgy hallottam, hogy nem is feltétlen kell felettébb jó suli hozzá.


Dániában sokan mennek ilyen UCN, VIA, Zealand főiskolákra, amik talán Edutus-Kodolányi szinten vannak (vagy ott sem), vagy mondjuk több osztrák egyetem is van, ami 'futottak még', de mikor hazamennek, simán el tudnak vele helyezkedni. Miért?


Mert ott angolul tanulta a tárgyakat (ami arra mutat, hogy kifejezetten jó a nyelvtudása, és tudja használni is), emellett az, hogy külföldön csinálta meg a diplomáját sugall valamennyi problémamegoldó képességet és önállóságot is. Még ha maga az iskola nem is magasabb szintű, mint a legtöbb magyar.


Az egyetlen dolog ami miatt adott munkáltatók ódzkodhatnak a külföldön végzettektől az a potenciálisan magasabb fizetésigény (avagy ha x évig élt egy fejlettebb, magasabb életszínvonalú nyugati országban, akkor annak ellenére, hogy ő csak szemlélője volt az ottani munkakörülményeknek (vagy diákmelós volt), mégis azután magasabbra helyezi a saját értékét, mint az országban végzett társaik)

2018. dec. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!