Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mivel jobb a híres külföldi...

Mivel jobb a híres külföldi egyetemek (Stanford, Oxford, Cambridge stb. ) oktatása a hazainál (BME, ELTE, Corvinus, Debreceni Egyetem stb. )?

Figyelt kérdés
Lehet buta a kérdés, és ez így ennyire talán nem is általánosítható...de mégis miért lenne jobb külföldön tanulni? ELtérő a tananyag? Nyilván megtanulnám a nyelvet külföldi iskolákban, de a tananyagban olyan jelentős különbség mutatkozik?

2019. jan. 17. 09:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

"Na ez a legfőbb erénye ezeknek az egyetemeknek."

Az egyetem fogalom eltérő értelmezése. :) Nálunk a jobbak otthonról hozzák a kezdősebességet, a tanárnak csak a megfelelő vektorral kell irányba löknie, azt meg meg is kapják, elnézve a szaklapokat, hallgatva az okosabbját szakdolgozatírás közben, de még akkor is, ha elbeszélgetek vele, volt-e befolyásoló személyiség tanára stb. Az NBII-seket idehaza nem tutujgatják nagyon és egyenként, az kétségtelen.

2019. márc. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
49%

Ez picit olyan kérdés, hogy miben különbözik Magyarország és Svájc, elvegre mindkettő ország,kicsi és europai


A legegyszerűbbek a mérhető dolgok. Mo-on pár egyetemnek van Nobel dijasa 1-2, kizárólag 1945 előttiek, s jelentős részben már akkor is diploma vagy legkesőbb doktori után leléptek és a kutatásaiknak köze nem volt Mo-hoz. MIT-nek van 95, Cambridge-nek 108 -köztük Szent-Györgyi aki ott dokorált- és igy tovább. Persze ezek a kutatók a jeghegy csúcsai de nyilvanvaló, hogy minden Nobel mögött egy ökoszisztéma -s ez fontos hiába öntenek rengeteg pénzt kutatásba például Szaud Arábiaban, dijakat nem fognak kapni-, csapat áll és bár diákokat kevesebbet tanitanak ilyen profok, a csapatukból lesznek akik sokat oktatnak. S az oktatók általános minősége között óriási különbsség van: igen vannak olyan magyarországi kutatók akik megállnák a helyüket a világ legjobb egyetemein is, viszont az elsöprő többség közelébe sem ér annak a szintnek amit megkövetelnek.


Nobel dijhoz pénz is kell, mert két 486-on nehezen fognak kutatni. Cambridge éves költségvetése cirka 1000 milliárd forint, Princeton-é 19/20-ban bő 750 milliárd forint és igy tovább. A teljes magyar felsőoktatás költségvetése pár éve 150-180 milliárd forint volt...S Cambridge endowmentje, befektetesi alapja cirka 2900 milliárd forint, a CalTech-nek 990 milliárd, stb. Magyar -v kontinentális- egyetemeknek nulla, kizárólag az éves költségvetésükbül gazdálkodnak aminek elsöprő részét az állam adja. A felszereltségen, oktatók minőségén -meg is kell őket fizetni- stb kivül miért számit ez egy diáknak? Mert rengeteg támogatást kapnak lakhatástól, ösztöndijaktól kutatáson felszereléseken át addig, hogy jó év végi jegyeik miatt mondjuk hozzájukvágnak pár ezer dollárt menjenek utazni, have fun.


Az is erősen jól mérhető, hogy a diploma súlya milyen: a legjobb egyetemek bárhol megnyitják az ajtókat - nem garantálnak semmit csak megnyitják- mig magyar egyetemek...minden országban úgy gondolják hogy az ő egyetemeik faszák, nagyobb országokban mint USA hatalmas a regionalitás -magyarán a helyileg ismert egyetemről lehet máshol nem is hallottak - de meg lehet nézni ranglistákat...nem állnak túl jól és tetszik vagy sem, kelet eurrópai egyetemekról snekinek sem az jut eszébe hogy de faszák. Leht ez nem igazságos de hány magyarnak csillanna fel a szeme, hogy igen a Kievi Állami Egyetem, vagy a Bukaresti Egyetem? Ugye nem soknak...pedig ezek országaik legjobb egyetemei...


A kutúra szinté nem mérhető. Az, hogy gondolkodni kritikusan gondolkodni hogyan tanitanak meg -Mo-n jobbára sehogy, leülsz magolsz- a különbségek hatalmasak és ez meg is látszik a későbiekben.


Az, hogy adott ország elit kultúráját mennyire tanulod meg és fogadod magadba szintén nagyon fontos: BME nem fogja megadni a tudást hogyan kell viselkedni beszélni reagálni, v mezei CV-t irni mondjuk USA-ban és társadalmilag mig abban biztos lehetsz hogy Oxford elvégzése után be leszel fogadva -indirekten persze- friss magyar diplomásként csak egy szintiszta kelet europai leszel aki azt sem fogja tudni hogyan kell érdeklődőp levelet irni, hiába jobb az angolod -és viccesen rossz lesz, az biztos.


A kapcsolati háló amit kiépitesz öntudatlanul is...az tük jó ha Semmelweis elvégzése után ismerni fogsz kúl budai és menőbb, értelmiségi családból jövő vidéki arcokat meg pár teheráni srácot de Stanford után ismerni fogod a világelitet és lesz hozzá kulcsod akkor is ha New Yorkban vagy, akkor is ha Londonban és akkor is ha Hong Kongban vagy Bécsben.

2020. ápr. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A 12-es írta le legjobban az igazságot
2022. jan. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"A 12-es írta le legjobban az igazságot"

Hát, az elég szomorú. :D Mert #12 végül is a tananyagról semmit nem írt. :D Ezek ilyen "Mészáros Lőrincnek jobb lenni, mint Szabolcsban munkanélkülinek" dolgok.

2022. jan. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!