Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön

A kérdés

Mennyire fontos az 5. ös diploma?

Ha külföldi top egyetemre (európai top10-20) szeretnék menni mesterre, mennyire fontos, hogy summa cum laudés diplomám legyen? Pl ha 'csak' 4-es az nagy hátrány?

Gondolom a munkáltatók nem nagyon nézik, főleg ha van mester képzés is.

jan. 21. 20:48  Privát üzenet  

A válaszok
Semennyire! :)

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont jan. 28. 07:23 Privát üzenet
Ez egyáltalán nem igaz első, fontos. Bár nem tudom, melyik ország mely egyetemeire gondolsz, én történetesen azt tudom, hogy angol egyetemek a 1st class és a 2nd upper class diplomákat fogadják el, ami átszámítva végülis a 4-es és 5-ös diplomát takarja (van még 2nd lower class és 3rd class is, de ezek már gyengébbek). Egyébként itthoni felvételinél is számít a diplomára kapott jegy, úgyhogy nem értem, máshol miért ne számítana.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont febr. 19. 09:16 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Tényleg ennyire fontos hol szerzem meg a diplomát?
Meddig kell bemutatni a nyelvvizsgát a diploma előtt? (FONTOS)
Fontos, hogy honnan van a diploma?
Mennyire fontos az egyetem neve?
Lesz időm a felvételihez pótolni a diplomám bemutatását július 15-ig? Fontos, mert a pontszámításhoz kell. Többi lenn.23/L
Mi legyek ha nagy leszek? (Fontos, többi lent)

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Tanulás külföldön rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!