Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyire fontos az 5. ös diploma?

Mennyire fontos az 5. ös diploma?

Figyelt kérdés

Ha külföldi top egyetemre (európai top10-20) szeretnék menni mesterre, mennyire fontos, hogy summa cum laudés diplomám legyen? Pl ha 'csak' 4-es az nagy hátrány?


Gondolom a munkáltatók nem nagyon nézik, főleg ha van mester képzés is.


2019. jan. 21. 20:48
 1/3 anonim válasza:
0%
Semennyire! :)
2019. jan. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%
Ez egyáltalán nem igaz első, fontos. Bár nem tudom, melyik ország mely egyetemeire gondolsz, én történetesen azt tudom, hogy angol egyetemek a 1st class és a 2nd upper class diplomákat fogadják el, ami átszámítva végülis a 4-es és 5-ös diplomát takarja (van még 2nd lower class és 3rd class is, de ezek már gyengébbek). Egyébként itthoni felvételinél is számít a diplomára kapott jegy, úgyhogy nem értem, máshol miért ne számítana.
2019. febr. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igenis számít.

Ahogyan előttem lévő is mondta, Angliában a legtöbb mesterképzésre a first class/second upper a belépő. (Még egy top 60-as egyetembe is, például amit én néztem ki magamnak, szóval nem is egy oxbridge. Oda first Class kell, ergo minden egyes tárgyadból legalább 70% felett kellett végezz..)


Az előkelőbb egyetemeknek a honlapjukon ott van minden egyes országnak az osztályzási rendszere, és leírják, hogy hanyas átlag kell az alapképzésből, hogy mesterre felvegyenek. Pár hete néztem is már nem tudom melyik egyetemet, hogy a magyar oktatásból érkezetteknek minimum a 4-es átlag volt feltüntetve.

Négyes átlag alá ne nagyon ess le. Sőt, tarts a 4.5-öt ha tudod.

2019. febr. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!