Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Itthon vagy külföldön érdemes...

Itthon vagy külföldön érdemes egyetemre menni, ha külföldön szeretnék dolgozni?

Figyelt kérdés
2019. márc. 28. 13:50
 1/4 A kérdező kommentje:
Mekkora eltérés van a két diploma között?
2019. márc. 28. 13:53
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Attól is függ mit tanulnal. Szerintem külföldön érdemes, vagy legalább a mesterszakot kint csinálni,ahol később dolgoznàl.
2019. márc. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön – ha a külföldi egyetem, amelyet kinéztél, nem egy kutyaütő hely, hanem minimum egy elismert rendes állami egyetem.


Mondjuk a müncheni vagy bécsi Technische Universität egyértelműen jobb, mint a BME. De ha csak egy noname skót főiskoláig jutnál, akkor már nyerőbb a BME.


Itt reklámoznám a Fernuniversität Hagent, amelynek Budapesten is van központja. Nagyon magas színvonal, és teljesen elismert német állami egyetem, simán egyenértékű egy nappali tagozatos német állami egyetemmel. Ide járok újabban, és el vagyok képedve, milyen jó. És még csak külföldre se kell menni hozzá + olcsó is.

2019. márc. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Arra figyelj, ha külföldre akarsz menni a diplomáddal, hogy van-e ott olyan amit te csináltál, mert lehet, hogy nem ismerik el, ha nincs. Elég-e nyelvtudásod a diplomádhoz külföldön? Ha egyértelműen x helyre akarsz menni élni aztán, akkor egyszerűbb kapásból oda menni. Helyi papír sima liba, amíg elvégzed szerzel sok ismerőst, kiismered az embereket, szokásokat, viszonyokat, lesz egy igen magas szintű nyelvtudásod és, ha később mégis úgy döntesz, simán haza jöhetsz bármikor. Én kint csinálnám. Mondom ezt annak tükrében, hogy én 38 évesen mentem németbe, elégséges nyelvtudással. Előtte azt hittem közepes nyelvtudásom van. Most 6 évvel később már talán tényleg közepes.
2019. márc. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!