Jsbsnaj kérdése:

Ügyvéd? (több lent)

Figyelt kérdés

Mivel jövőre itt a pályaválasztás el kéne döntenem, hogy mi is akrok lenne. Az ügyvédet gondolkodtam.

Ahoz melyik tantárgyakból kell jónak lenni?

Az úgy éden belül van több "fajta" ügyvéd?

Az egyetem menyire nehéz és hány év?



2019. ápr. 9. 20:08
 1/4 A kérdező kommentje:

Ja és mennyit keres egy ügyvéd?

Meg az egyetem kb mennyi pénz?

2019. ápr. 9. 20:09
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, hogy az ügyvédi életnek sokszor köze van a pénzhez, de minden kérdésed kb arról szólt. Miért akarsz ügyvéd lenni, ha megkérdezhetem?
2019. ápr. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Elõször jogàsz leszel, az 5 év egyetemen, majd 3 évig kell gyakorlatoskodni, utàna van egy szakvizsga és, ha az sikerül utàna lehetsz ügyvéd. Nehéz az egyetem... Római jog az kõ kemèny, ahhoz, hogy felvegyenek történelembõl Kell jónak lenned, kell csinàlj emelt töri érettségit :)
2019. ápr. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
85%
Ami szükséges az ügyvédi pályához ( és az egyetemhez): pontosság, alaposság, kitartó figyelem, jó fogalmazás, értő olvasás, némi helyesírás, gondolkodás, kreativitás. És ezeken túl még rengeteg minden. A feltett kérdésed alapján a felsoroltakkal nem rendelkezel, a helyedben valami máson gondolkodnék.
2019. ápr. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!