Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Érdemes az MIT-re menni...

Érdemes az MIT-re menni továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Nincs kint Amerikában imserősöm és egyáltalán nem vagyok gazdag.
2019. máj. 20. 16:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Szívesen kedves kérdező! :D


Én csak majd megyek tanulni egyetemre, tehát még nem vagyok egyetemista.


Személy az ETH Zürich-re szeretnék menni matematikát és fizikát tanulni párhuzamosan. Mivel ezek a szakok sok esetben csak PhD-vel ,,megkoronázva" tekinthetőek teljesnek, ezért valószinüleg az MIT-n csinálnám legszívesebben, mivel ott (és sok más helyen) a kutatásra mennek rá minden esetben szinte. (Ezért tudok annyit mesélni erről a témáról.) Oda MSc-re és PhD-ra már ,,könnyebb bejutni". 15-18%-os a Graduális képzésre felvett jelentkezők aránya, ami elég jó szerintem.


Nem a BSc-sek vannak preferálva. Nekik ez az arány olyan 5-8 százalék szokott lenni.


Ez olyan, mint nálunk az SZFE. Ott sem a frissen érettségizőket veszik fel filmrendező szakra, hanem akik kicsit ,,érettebbek". Kell valamiféle előismeret. Nem aranyszabály, de kb. 60-70 százalékban ez szokott lenni.

2019. júl. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Ötös, hatos, kilences és 11-es vagyok.


Egy kis kiegészítés, bővítés.


Szóval ez az MIT gépészmérnöki karának honlapja:


[link]


Ezek itt pedig a gépész kar kutatási területei:


[link] /research


Itt van pedig az MIT open-learning oldala:


[link]


Bal felső sarokban van egy ilyen, hogy Find Courses rámész, és ott rákattintasz vagy a Topic-ra vagy a Course Number-ra.


Aztán az új oldalon pedig könnyen ki tudod keresni magadnak a gépészmérnöki szak tárgyait. Topic és Course Number szerint is meg tudod találni.


De itt az ocw-n nem minden tantárgy van feltüntetve, de sok igen, és sokhoz van tananyag, jegyzet, ilyesmi.


Van még egy oldal, ami viszont az összes tantárgy leírást tartalmazza:


[link]


Na itt minden szak minden tantárgya fel tüntetve, le van írva, hogy melyik tárgy miről szól.


Szóval ennyi lenne azt hiszem.


Az MIT gépészmérnöki karán a következő 7 kutatási terület található:


1. Mechanics

2. Design & Manufacuring

3. Energy science & engineering

4. Micro- & Nanotechnology

5. Ocean science & engineering

6. Bioengineering

7. Controls, instrumentation and robotics


De a fizia és kémia tanszék is foglalkozik mondjuk energiával és mikro-nanotechnológivál például. Sok az átfedés.


Téged egyébként milyen kutatási terület érdekel?

2019. aug. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Energy science & engineering, Autonom systems, Macro and nanotechnology, robotics, mechanics -tehát sok minden. Tantárgyak közül matek, fizika, kémia és infó (ezek a kedvenceim).
2019. dec. 6. 22:42
 14/24 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy ilyen későn válaszoltam, nem néztem meg eddig ezt az oldalt
2019. dec. 6. 22:42
 15/24 A kérdező kommentje:
A matek, az infó és a kémia a top 3. A fizikát is jónak tartom. És inkább egy gimnáziumot választok, nem szeretnék techikumba járni, mert a mostani szakgimik azokká fognak átalakulni. Ez nem hinném hogy a külföldi továbbatanulásban esetleg mondjuk egy BME-re felkészitene, mert ugyebár egy mérnöki karon az elején a matek a kulcsfontosság, nem a szakma. És amúgyse hinném, hogy tanulnénk elég matekot egy techikumban. Maradnmak a matek-fizika és reál tagozatos osztályok, esetleg egy nyelvi osztály is jó lenne (NYEK) itt meg tudnám szerezni a felsőfokú nyelvvizsgát angolbó, németből pedig a középfokút biztosan, és a faktválasztásnál pedig a matekot valamivel párositva mondjuk infóval v. kémiával v. fizikával párositva venném fel, viszont ugyebár akkor csak az utolsó két évben tanulnám ezeket a tantárgyakat emelt óraszámban. Szerinted egy NYEK-es osztály / matek-fizika (heti 6 matek) tagozatos /reál tagozatos osztály lenne (itt a bioszt, a kémiát, a fizikát egy évvel tovább tanuljuk és magasabb óraszámban tanuljuk őket és a matekot is. heti 4 matek; s itt van faktválasztási lehetőség is) lenne a legjobb választás?és itt van faktválasztási lehetőség is. Illetve bátyám Dániában tanul autonóm rendszerekt, robotikát (BME villamosmérnöki BSC-n végzett) most pedig ott vesz részt MSC-ben, azt mondta Dániában ingyenes a képzés és ott a BSC egy mérnöki képzés, ahol tanulnak bioszt, kémiát és fizikát is (mindent átfoglaló mérnöki képzés). Nem olyan, mint Mo.-n, hogy van gépész meg villamosmrénöki BSC.
2019. dec. 6. 22:57
 16/24 A kérdező kommentje:
*külföldi továbbtanulásra vagy egy BME-re felkészitene
2019. dec. 6. 22:58
 17/24 anonim ***** válasza:

Szia ismét.


Nos, én személyesen inkább gimnázium párti vagyok ebből a szempontból, de úgy általánosan is.


Szerintem a három közül (nyek, matek tagozat, természettudományi) bármelyik jó lehet, de azt remélem tudod, hogy az angol felsőfokú szint az középiskolában egyéni döntés, arra a szintre csak mondjuk inkább azt, hogy elmentek, de nagyrészt B2 környékén tanultok mindig.


Személy szerint a matek tagozatot ajánlom. Egyébként melyik középsuliba akarsz menni?


(Mivel kémia és biológia a te esetedben elhanyagolható. Biológia szinte teljesen. Ami lesz a te szakmádban kémia, az konkrétan fizika. (Anyagtudomány néven szokták oktatni.) Az alaptudást a matek tagozaton is elmondják az ottani kémia órákon. Ezt azért mondom, mert a kémia az egy átmenet a fizika és a biológia között. Tehát a kémiát nyilvánvalóan meglehet magyarázni fizikával. Csak mondjuk ez ilyen fiatalon nem biztos, hogy ennyire egyértelmű. Nanotechnológia és anyagtudomány nagy téma is inkább a szupravezetésről-elektromágnesességről-félvezetőkről-szilárdtestekről-mikro&nano elektronikáról szól. Szóval elég alkalmazott fizika szaga van a dolognak. A te esetedben pedig még inkább. Ez az én érvem.)


A perspektíva szempontjából én azt mondom megint, hogy a gimi jobb. Szélesebb, átfogóbb képet kapsz matemtikából és fizikából, de a műszaki ismeretek így elmaradnak.


A technikum/szakgimi igen, nem ad akkora tudást általában, mivel ott az ügy beesik két szék közé, hogy nem csak alap tantárgyak vannak, hanem szakmával kapcsolatosak is. A technikumot nem ajánlom ezett miatt se annyira, plusz kevésbé tanulás orientált. (Bár a gimik nagy része is ugyanez a téma.)


A BME-re ettől függetlenül könnyű bejutni, akár gimiből vagy nem gimiből mész. BME viszont jó BSc alapnak.


Amit tudok tanácsolni, hogy ha mindenképp gépészmérnök akarsz lenni (vagy ahhoz hasonló) akkor tanulj a matematika/fizika/informatika tárgyak közül kettőt kellő szorgalommal. Néha magadtól is dolgozz fel egy olyan fejezetet, aminél még nem tartotok.


Valamint szerezd meg az angol felsőt. (De ez a mai világban már elég könnyen hozható szerintem.)


Az érdeklődési kör az már nagyon jó, ha megvan. Programozásból nézt az interneten C vagy C++-os videósorozatokat. Nézz meg egy pár részt.


Szerintem a robotika-automatizálás-irányítás-vezérlés témával vagy a legjobb én azt mondom.

2019. dec. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

De vigyázz egyébként, mert nálunk a BSc-s műszaki-mérnöki-informatikai képzések igen, valóban elég egyoldalúak, de sok mindent elsajátíthatsz, ami egy külföldi egyetemen már MSc-n van inkább ilyen esetekben.


A BME van egy olyan képzés, ami neked nagyon is megfelel az a Mechatronikai mérnök BSc, csak oda magas szokott lenni a pontszám. (Ez konkrétan gépészet-elektronikai-informatikai képzés, amiben nyilván benne van a robotika eléggé, mivel ebben a perspektívában a témák metszetében van benne, és nem mellékes.)


Én azt mondom, hogy akár programtervező/mérnök informatikus, akár gépész/villamos/mechatronikai mérnök akarsz lenni, nos...mindegyikkel jól jársz szerintem.


Az, hogy külföldön színesebb a képzés, az nem véletlen. Ott BSc-n általában mindenről tanulsz egy kicsit, ahogy említetted. (Egy kis kémia, fizika, matek, biológia, informatika, eletronika, gépészet, stb...) De emiatt kevésbe lesz a konkrétabb/átfogóbb tudásod a szakmáról.


A hazai mérnöki képzések pedig ebből a szempontból, ahogy említettem, sokkal inkább egyszínűek.



Valamint az MSc az sokkal specializáltabb. (Jobban koncentrálódik egy témára, meg konkréta. te állíthatod össze a tárgylistádat a témától függően. Ez nagyon csábító tud lenni.)


Én azt mondom, hogy a BME is nagyon jó BSc illetve még ,,talán" MSc egyetem. PhD az, amit tuti külföldön lenne jó csinálni.

2019. dec. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
A phd az az Msc angoulul? + a Fazekas Mihály Gimnáziumba és a Tóth Árpád Gimnáziumba szeretnék bejutni. Illetve még szóba jöhet a Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma is, de az elég fura iskola, nem hallok róla jókat, szóval az nem biztos. A többi sulinak a Mechwart András szakgimit (ami szeptembertől technikum lesz) fogom beírni. Utána meg egy két gyenge iskolát, ha rosszul sikerülne a felvételi. Inkább az infó, az elektronika és a gépészet érdekel, ahogy azt már említettem. A mechatrnokiai a villamosmérnöki és a mérnök-infó képzés jöhet szóba egyelőre. Az bsc-t itthon tervezem letenni, mert külföldön elég körülményes, dolgozni kell mellette kötelezően. Nagyon drága. Az msc viszont szóba jöhetne valahol, pl. Dánia, Hollandia (itt ingyenes a képzés).
2019. dec. 8. 22:54
 20/24 A kérdező kommentje:
Esetleg más országok Európában (Anglia, Németo., Ausztria, Svédo. csak itt drága a tandíj, az meg hogy ingyen tanulhassak itt, azt nem tudom hogy lehetne megoldani).
2019. dec. 8. 22:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!