Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha csak úgy otthagytam az...

Ha csak úgy otthagytam az egyetemet, felvételizhetek újra ugyanoda, csak más szakra?

Figyelt kérdés
Tíz évvel ezelőtt, jártam egyetemre nappalira, aztán második évben már nem kaptam kollégiumot, fél évig bejártam busszal, de messzíről, fél háromkor keltem és este tízre értem haza szinte minden nap. Illetve ugyanakkor elég szar anyagi körülményeim lettek, sok magánéleti gonddal, mondjuk ez annyira nem releváns. Háromszor vettem fel egy tárgyat és nem sikerült levizsgáznom belőle, az oktató akkor kiröhögött és mondta, hogy hát akkor ez ennyi volt. Rektori vizsgát már nem is kértem, hanem csalódottságomban otthagytam az egészet. TO-ra sem mentem, hanem csak úgy otthagytam, nem mentem többet. Szóval hivatalosan nem iratkoztam ki. Ilyenkor, ha most/ jövőre újra felvételiznék, csak mondjuk másik szakra, akkor ők azt látják és nincs semmi esélyem, hogy felvegyenek ez miatt, akkor se ha megvan a pontom? Vagy majd csak akkor közlik, mikor mennék beiratkozni mondjuk, hogy hát akkor mégse? :D
2019. júl. 26. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Látják, de nincs befolyással. A központi felvételin dől el minden, ha ott felvettek kötelességük felvenni. Akár ugyan azt a szakot is jelölheted.
2019. júl. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, remélem így lesz :)

Úgy látszik most nőtt be a fejem lágya, megpróbálok jelentkezni a pótfelvételin. :)

2019. júl. 26. 15:56
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen semmi jelentősége, nem befolyásol semmit.
2019. júl. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
Ha olyan szakra jelentkezel, amelyre nincsen az egyetem által rendezett szóbeli felvételi beszélgetés vagy alkalmassági vizsga (márpedig a szakok nagy többsége ilyen), akkor az egyetemnek az égvilágon semmi eszköz nincs a kezében, hogy a központi felvételi eljárásban megakadályozza a felvételedet. Ha pedig bent vagy egy új felvételivel, onnantól teljesen tiszta lappal indulsz, nem számít, hogy korábban hányszor és miből buktál meg. Nyilván ha egy oktató emlékszik rád és nagyon utál, az megnehezítheti a dolgodat, de inkább ne fesd az ördögöt a falra szerintem. A legvalószínűbb, hogy semmi következménye nem lesz a múltadnak.
2019. júl. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

> rendezett szóbeli felvételi beszélgetés vagy alkalmassági vizsga (márpedig a szakok nagy többsége ilyen)


őőőő.... nem.

2019. júl. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
#4 voltam, elnézést, elírtam, valóban azt akartam írni, hogy "márpedig a szakok többsége nem ilyen". Alap- és osztatlan képzések közül általában csak a művészeti és pedagógiai képzéseken van a fogadó egyetemeken tartott felvételi elbeszélgetés vagy valamilyen formájú vizsga.
2019. júl. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!