Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetem lenne a nekem...

Milyen egyetem lenne a nekem való?

Figyelt kérdés

Társadalomtudomány szakon tanulok a középiskolában(Románia). Jeles vagyok történelemből, földrajzból, angolból, szociológiából, pszichológiából(kedvencem a földrajz). Az iskola mellett nagyon szeretek a sporttal foglalkozni, illetve számítógép kezeléssel is egész jól boldogulok. Mateket csak nagyon lazán tanulunk, kémia, biológia, fizika utolsó két évben egyáltalán nincs.

Érdekelt volna a szociológia vagy a pszichológia, viszont az alacsony fizetés, és a nehéz elhelyezkedés miatt erről lemondtam.

Mit ajánlotok számomra, amivel viszonylag könnyen el is tudnék helyezkedni, és a fizetés sem a minimálbért súrolja?

(18/F)



2019. júl. 31. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ti milyen jó dolgokat tanultok középiskolában... Mindig mikor ilyeneket olvasok, irigykedek:D

Azt írtad, hogy a földrajz a kedvenced. Annak melyik része? Inkább a természettel, csillagászattal foglalkozó része, vagy inkább mondjuk regionális földrajz? Az informatikával hogy állsz? Nekem először a geoinformatika jutott eszembe, az talán érdekelne is, és viszonylag jól is lehet vele keresni.

Ha maradnál a humán területeken, akkor sajnos nincs más választás, mint elfogadni, hogy a segítő szakmák, a szociális, kulturális szféra nagyon alulfizetett (sok más mellett). Ezeket szenvedélyből lehet csak csinálni, sok elhivatottság kell hozzájuk.

Én egyébként szociológiát tanulok, ezt is említetted, szóval ha érdekel esetleg, akkor írj nyugodtan.

2019. júl. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sokkal inkább a politikai földrajz, mint a természetföldrajz.

Szociológiát érdekesnek találom, viszont nagyon elriasztottak azok a vélemények, hogy sokat nem lehet vele kezdeni.

Gondolom érthető, hogy ha már elvégzek egy 3-4 éves egyetemet, akkor hasznát is szeretném venni.

2019. júl. 31. 21:00
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez esetben sajnos több ötletem nincs.

A hasznosság relatív. Nekem van célom vele, úgyhogy hasznos.

2019. júl. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!