Mi legyek, ha nagy leszek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom, hogy rengeteg hasonló kérdés van ezzel a témával kapcsolatban, ettől függetlenül engem érdekelne, hogy ismeretlen emberek mit tanácsolnának nekem:)

Most leszek 10. osztályos egy gyenge gimnáziumban. Inkább humán beállítottságú vagyok, a reálhoz nincs nagy logikám. Kedvenc tárgyaim: biológia (8.-ban tetszett, idén nem volt), irodalom és történelem.:) Leginkább embereken szeretnék segíteni. Gondolkodtam a pszichológuson és a gyógytornászon, de nem tudom, hogy mennyire lehet megélni belőlük, és félek, hogy leterhelné a lelkemet a sok hátrányos ember... Nem igazán tudom ezt megfogalmazni, elnézést.:D

Szerintetek mi legyek, ha nagy leszek? Azt is leírnátok nekem, hogy melyik tantárgy(ak) szükséges(ek) az általatok leírt szakmákhoz?

Előre nagyon szépen köszönöm!!!



2019. aug. 22. 14:07
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy kisbabákkal és kisebb gyerekekkel (óvodásokkal) is szívesen foglalkoznék. :)
2019. aug. 22. 14:10
 2/4 anonim ***** válasza:

Óvónő, tanító, gyógypedagógus.

Igazából egy óvónőnek vagy tanítónak mindenhez kell érteni egy kicsit: a természethez (értd: biológiához), testneveléshez, zenéhez, irodalomhoz, történelemhez, ami nagyon jó a te esetedben.

Nem tudom, a “gyenge” gimnázium nálad mit takar.

Mert van különbség azok között az intézmények között, ahol tanulni nem akaró, hullarészeg diákokból és tanárokból áll az intézmény, vagy csak szimplán “nem egy szivatós gimi”, és jobb szívvel adják meg a jobb jegyeket. Az utóbbi egyébként így visszagondolva szerintem sokkal jobb választás lett volna a részemről. Én “szivatós” gimibe jártam, ahol még a legjobb tanulók szarvát is kegyetlenül letörték. Egyik ismerősöm pont azért ment át egy gyengébb gimnáziumba az elitből, hogy így sokkal jobb jegyeket vihessen.

2019. aug. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!:)

Inkább a "tanulni nem akaró hullarészeg diákokból és tanárokból" áll a gimnáziumom, nem szivatós. Amit írtál, hogy tanító, az jó ötletnek tűnik, azon még nem igazán gondolkodtam. Sajnos az én környezetemben egyre inkább azt veszem észre, hogy a legtöbb gyerek kezelhetetlen és neveletlen. Azt nem tudom, lehet máshol nem ilyenek a gyerekek többsége. Már csak ezért sem gondoltam a pedagógusra.:D

Egyébként a gyógypedagógus mit takar? Logópédus is annak számít?o.o

2019. aug. 23. 08:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen,annak számít
2019. aug. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!