Ren.ef kérdése:

Mi legyek, ha nagy leszek?

Figyelt kérdés

Helló!

Hatalmas problémám van, legalábbis nekem az. Tizedikes gimnazista vagyok, és ötletem sincs, mihez kezdjek érettségi után. Szeretnék továbbtanulni, de lassan kezdek kifogyni az ötletekből. Régebben szóba jött a grafikus/animátor, anglisztika, de valamennyire az informatika is érdekelt. A gond az, hogy egyik sem érdekel annyira, hogy azzal foglalkozzak.


Tudom, messze van az még. Csakhogy ezt hallgattam két éve is, mikor gimnáziumba jöttem és lám, hogy elrepült! :)


Valaki aki hasonló problémával küzdött, esetleg a fenti lehetőségek valamelyikében dolgozik, el tudná mesélni a tapasztalatait, milyen stb. hogy kicsit jobban beleláthassak a dologba? Kezdem úgy érezni, hogy hátrább vagyok mint előrébb.



2019. ápr. 19. 10:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Anno énis a grafikus és az informatika között vacilláltam.

Végül informatikára jelentkeztem és nem bántam meg. Nem voltam én sem egy nagy fanatikus, nem volt tervemben, hogy egész nap gép előtt üljek, hanem mindig is szerettem a kicsit kimozdulósabb munkákat.

De ahogy elkezdtem tanulni az informatikát, annyira megszerettem, hogy el sem tudnám képzelni, hogy ne ezzel foglalkozzak és ne ebben dolgozzak.


A helyedben elvégeznék pár ingyenes programozói meg még más milyen IT-s tanfolyamokat is, mellette valamiféle grafikus kurzusokat is, és elvégzése után hátha könnyebben sikerül választani.


Ha infóra mész, akkor mindig tud téged az motiválni, hogy mindig ott van valami kis esély arra, hogy olyan új dolgot kreálsz, amit ha eladsz akár életed végéig nem kell dolgoznod annyi pénzt kapsz. Például minket így motivált egyetemen a tanár, hogy egy 15 éves gyerek írt egy programot, majd a Yahoo megvette tőle 30 millió dollárért, az Oxford Uni meg azonnal biztosított neki egy helyet.

A srác közben meg csak unalmából írta a progit.


Jó, lehet ennek az utóbbinak nincs nagy esélye, hogy megtörténik, de sosem lehet tudni, és motivációnak tökéletes.

2019. ápr. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!