Mi legyek ha nagy leszek?

Figyelt kérdés

Tudom ez már az ezredik hasonló kérdés, de azért szeretnék kérni tanácsot, vagy valami útmutatást. Szóval mi legyek ha majd felnövök? (felnőttön és boldogon kívül) Tanárgyak alapján: fizika, kémia, töri, földrajz KIZÁRVA

Amiket szeretek/elvagyok vele:magyar,irodalom, biológia, matek, informatika

Először programozásra gondoltam, de matekban nem vagyok erős, bár 4-esre állok. Jelenleg természettudományi szakon tanulok, ennek ellenére a bioszt nem nagyon kedvelem, (főleg a biokémia miatt ellenzem) de igazából elvagyok vele. (négyes és ötös között állok) Magyarból ötös vagyok, irodalomból négyes, abból kifolyólag, hogy egy kötelező olvasmányt sem olvastam el :D Két hét múlva le kell adnunk milyen faktra akarunk menni, ergo, hogy melyik tantárgyból akarunk majd érettségizni. Nem tudom, milyen lehetőségeim lennének xy emelt érettségivel. Még annyit, hogy tanár, ügyvéd építészmérnök, mérnökinformatikus nem akarok lenni. Plusz infó: Szabadidőmben szeretek olvasni, számítógépes játékokkal játszani és néha szoktam írni. Valami ötlet? Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

(Elnézést kérek az esetleges helyesírási hibákért, és értelmetlen mondatokért, de most jobban sietek annál, hogy erre figyeljek.)

16/L



2019. febr. 24. 07:29
 1/5 A kérdező kommentje:
Még azt kihagytam, hogy a nyelvérzékem nulla, az angollal vegyes érzelmeim vannak, inkább szeretem, mintsem utálom. Ötös vagyok belőle, de igazából egy épkézláb mondatot sem tudok összerakni anélkül, hogy ne lenne benne három nyelvi hiba. :D A németet pedig kifejezetten utálom. Nyelvekkel nem nagyon szeretnék foglalkozni.
2019. febr. 24. 07:38
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológia? Abban van biosz, de nem a biokémia köré épül, aztán van matek és humán része is, felvételi tárgyak: biosz, matek, magyar, töri, vagy egy nyelv; ezek közül kettőt kell kiválasztani, egy kell emelt szinten. De a kérdés, hogy érdekelne-e, értesz-e az emberekhez, élveznéd-e.

Lehetnél még óvónéni, gyógypedagógus (mozgássérültekkel, autistákkal, vakokkal, süketekkel... dolgozik).

De az informatikát nem tudnám behozni, ha nem szereted a fizikát és a matek sem megy annyira. :/

2019. febr. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, ment a zöld kéz :D A pszichológia érdekel, bár kissé ironikus, mivel szociális fóbiám van és én magam is járok vele pszichológushoz. Szerinted ennek ellenére érdemes lenne ezt a pályát választani? Kutyaharapást szőrével alapon, ha kimozdulnék a komfortzónámból lehet, hogy még segítene is?
2019. febr. 24. 09:24
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, bár volt nálunk régebben egy pszichológus előadó, aki direkt kiemelte, hogy olyan ne jelentkezzen a szakra, aki a saját gondjait szeretné megoldani általa, lehet, hogy úgy csak rontana mások helyzetén.

Szerintem ha úgyis jársz, akkor megkérdezhetnéd a sajátod, ajánlja-e, szerinte lehetséges-e. Elvileg a pályaválasztási tanácsadók is pszichológusok, hátha ért hozzá valamennyire ő is.

2019. febr. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Meg fogom kérdezni, de nem hiszem hogy probléma lenne ezzel. Nem az mozgat a pszichológia irányába, hogy a saját problémáimra találjak megoldást, hanem az, hogy másoknak segítsek, hogy ők ne legyenek abban a helyzetben amiben én. Az is lehet, hogy mire odajutok már leküzdöm ezt. Még mindig elég bizonytalan vagyok a pályaválasztás során, egészen 9. osztály közepéig biztos voltam a dolgomban, azóta pedig vagy ötvenszer megváltoztattam az elképzeléseimet. Na de majdcsak lesz valami. Olyan nem volt még, hogy ne legyen semmi. :D
2019. febr. 24. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!