Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a Kodolányi János...

Milyen a Kodolányi János orosházi egyetem emberi erőforrások szaka?

Figyelt kérdés
Jövőre mennék egyetemre, a Kodolányi szimpatikus, közel is van aránylag. Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre, tapasztalaitokra, főleg ha van itt olyan, aki HR szakon volt ott. Mennyire komoly a duális képzésük?

2019. aug. 25. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
A HR szakok mind siralmasan gyengék, de ha duális a képzés, akkor azt bepróbálnám, mert akkor munkahelyen tanulhatsz. De Orosházán milyen cégek vannak egyáltalán?
2019. aug. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Miért gyengék?


5-6 céget soroltak fel, egy van Orosházán, valami gépipari, meg 2 Kecskeméten, egy Békéscsabán meg egy Mezőkovácsházán ha jól emlékszem:


Csaba Talk Szolgáltató és Kereskedelmi Kft.


Doherty Hungary KFT. (Ez az orosházi.)


Mezőkovácsháza Város Önkormányzata


NEXON Vállalkozási és Kereskedelmi Kft.


WHC Recruitment Személyzeti Szolgáltató Kft


Ezek vannak feltüntetve az egyetem oldalán. Csak azt nem tudom, hogy ilyenkor akiket felvesznek mindenkit bejuttatnak egy céghez? Meg akkor egyik nap a cégnél vagyok, másik nap az egyetemen?

2019. aug. 25. 21:37
 3/7 anonim ***** válasza:
37%

Hát ez így elég gyenge felhozatal... ha még a Mercedeshez be lehetne jutni, az menő lenne, de ilyen kis nevesincs kft-k meg önkori az nem pálya.


Normális HR csak nagy cégeknél van, kis cégeknek nincs is HR-esük. Iszonyúan túltelített a piac, nem csak kifejezetten HR-ből van túlképzés, de tarolnak ezen a piacon a pszichológusok, meg egyéb közgazdászok is (gazdálkodás és menedzsmentesek stb.). Iszonyúan nehéz jó munkahelyet találni.


Javaslom, hogy gondold át még egyszer, és inkább keress egy kereskedelem és marketing, gazdálkodás és menedzsment vagy akár turizmus-vendéglátás szakot. Jobban jársz mindegyikkel, mint a HR-rel.


A HR-es képzések meg alapból gyengék. Nem tudom, ennek mi az oka. Én a Corvinus HR-t csináltam végig, gyenge volt és a papír haszontalan. A Kodolányi papírja még annyit se ér. A duális képzés ilyen gyenge partnercégek mellett még kevesebbet. Felejtős sajnos.

2019. aug. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, átgondolom még.
2019. aug. 25. 22:19
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az Orosházi cégek közül, a Linamar, meg a Guardian amik komolyabbak. A Doherty még elmegy,a többieket nem ismerem, még csak hallomás szintjén se nagyon, pedig Békés megyei vagyok.

A duális képzés talán még elmegy, hr-rel nem sokra mész szerintem.

A Kodolányin nem tanultam soha, de szerintem annak ellenére, hogy eléggé erőltetik, hogy egyetem meg minden, elég színvonaltalan. Én még jót nem igen hallottam róla.

2019. aug. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nekem azért is ragadta meg a Kodo a figyelmemet, mert a HR-es specializációk közül az egyik specializáció Nexon tanusítványt is ad, ami magába foglalja a bérügyvitelt és 3 szoftver használatát, ami elég hasznosnak tűnik. Emellé felvehetek még egy szakot, ami ingyenes és csak plusz 2 félévért kapok 2 BA diplomát. Ezek a szakok, amelyeket ki lehet választani HR mellé:



közösségszervezés (emelt szintű érettségi kötelező!)


gazdálkodási és menedzsment


kommunikáció és médiatudomány (emelt szintű érettségi kötelező!)


nemzetközi tanulmányok (emelt szintű érettségi kötelező!)


szociális munka (emelt szintű érettségi kötelező!)


turizmus-vendéglátás


Pl egy turizmussal vagy egy gazdálkodási és menedzsmenttel együtt azért már csak érnék valamennyit, nem? Plusz lenne munkatapasztalatom is. Vagy tényleg ennyire nem ér semmit? :(

2019. aug. 26. 16:21
 7/7 anonim ***** válasza:
77%
De, a gazdálkodás és menedzsmenttel együtt jó lesz. Csak próbálj meg a Dohertyhez bekerülni. Viszont arra számíts, hogy a Kodó az korunk Gábor Dénese. Nem sokra tartják a munkaadók ezt a diplomát.
2019. aug. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!