Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek az angliszti...

Mi a véleményetek az anglisztika szakról? Nehéz? És az MA?

Figyelt kérdés

2019. aug. 26. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:
23%
felesleges szak
2019. aug. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem, szerintem nem egy nehéz szak, ha valaki tényleg rászánja az időt és normálisan foglalkozik vele. Én most csinálom a BA-t és én azt vettem észre, hogy aki nehéznek tartja, bukik, csúszik stb. az inkább a saját hülyesége vagy lustasága miatt teszi és nem azért, mert esetleg nem tudja megugrani a követelményeket. Valamint az is általános probléma, szerintem, hogy nagyon sokan teljesen mást képzelnek el erről a képzésről és így nem azt kapják, amire számítottak.

Sokan vannak, akik azért választják az anglisztikát, mert szeretik az angolt és ez egy tök logikus gondolatmenetnek tűnik, csak nagy százalékban ez azt jelenit, hogy szeretik a középiskolás angol órákat, ami azért merőben más attól, ami az egyetemen várja őket. Nagyon utáltam amikor mindenki azzal jött, hogy "ez nem nyelviskola", de már értem, hogy miért mondták... Teljesen más nyelvet tanulni és nyelvszakra járni. Lehetséges, hogy szeretsz nyelvet tanulni és élvezted az angol órákat meg jól ment, de az egyetemen max. első évben van egy-két nyelvfejlesztő óra (ami viszont tényleg klasszikus angol nyelvóra) és ennyiben ez ki is fújt. A többi az bizony mind töri, nyelvészet, irodalom vagy kulturális és társadalmi ismeretek. Na most nagyon sokan vannak, akik ott jönnek rá erre és ott derül ki, hogy ők ezt nem szeretik vagy nem érdekli őket. Mellettük szól, hogy azért gimiben nem sok rálátása van erre az embernek és nem tudhatja előre, hogy őt érdekli-e az angol mondattan vagy nem, lévén, hogy nem tanulta. Viszont éppen ezért én azt szoktam mondani, hogy az angol mellett érdemesebb azt végiggondolni, hogy a magyar és a töri mennyire volt "szeretem tantárgy" a középiskolában. Ugyanígy sokan csalódnak, akik arra számítanak, hogy jó angol tudással gyerekjáték az egész és nem kell tanulni, mert simán sikerül minden. Illetve alapvetően téves az a feltételezés, hogy ha BTK, akkor csak úgy a semmire kapsz diplomát, mert nem. Aki lusta vagy nagyon félvállról veszi és nem jár be az órákra, nem tanul, nem készül, nem olvas stb., akkor az azért meg tudja szívni. Nagyon sok szokott lenni a gyakorlati óra, ahol pl. olvasni kell és elemzéseket kell írni vagy más jellegű beadandókat kell készíteni és ezzel azért mindig van munka.

Szóval, mondhatni ez az egyik nehézsége a szaknak, hogy nagyon könnyűnek tűnik, de azért mégis dolgozni kell vele és emiatt becsapós. Nem azt mondom, hogy nem lehet mellette bulizni vagy pihenni stb. vagy, hogy olyan nehézségű lenne, mint egy mérnöki szak vagy valami, de itt sincsen olyan, hogy végighenyéled a félévet és mindenből átmész, pláne jó jegyekkel. Viszont, ha bejársz, tanulsz és normálisan megcsinálod a feladatokat, tehát tényleg lelkiismeretesen végzed a szakot, akkor azért teljesen vállalható.

2019. aug. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Utólsó. Hogy a te válaszodon mit lehet lepontozni, azt nem tudom. Jah lehet, hogy a henyelok nem birtak :D
2019. aug. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%
Én is most vagyok BA-n, és én nagyon szeretem. Az, hogy nehéz-e, attól függ. Vannak orvosis meg jogász barátaim, és nyilván nem tanulok annyit, mint ők, viszont tanulás nélkül itt sem lehet átmenni. Az első félévekben inkább szeminárium van, úgyhogy sokszor év közben is kell készülni, nem nagyon van lehetőség henyélni (ha az ember jó jegyet akar).
2019. aug. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!