Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelentkezett valaki anglisztik...

Jelentkezett valaki anglisztikára vagy germanisztikára? Mi a hosszabb távú tervetek ezzel a szakkal, mivel szeretnétek később foglalkozni?

Figyelt kérdés

2019. jún. 17. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Én ismerek mindkettőt. Az egyiket nem vették fel pszichológiára, nem volt jó semmiből, angolból nem volt olyan rossz. A másikat semmi nem érdekelte, pedig jó esze volt a matekhoz... Németből nem volt rossz.
2019. jún. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én már egy éve vagyok anglisztikán, készülj fel, a nyelvszak legelső évben tömény unalom, olyan, mintha nyelvvizsgára akarnának egy éven át felkészíteni, mert ugye van alapvizsga év végén. Az oktatók meg csodálkoznak, miért nem beszél senki szemináriumon mondjuk magnóhallgatáson lol. Második évtől lesznek kicsit szaftosabb, érdekesebb tárgyak. A nyelvészet az nehéz, akár német, akár angol.


Kérdésedre válaszolva: rossz vagyok matekból, jó a a logikám, de sosem érdekelt, lemaradtam az alapoknál, hogy elkerüljem a jövőben, nyevszakra jöttem, mert idegen nyelvekre még mindig nagy a kereslet. A magyarok legalább 1/3-ada csak magyarul tud, de kevés az olyan ember, aki igazán jól beszél angolul vagy németül, mondjuk szaknyelven.


Fogalmam sincs, mi szeretnék lenni, gondolkozom, hogy a mesterrel együtt megcsinálom a tanáris tárgyakat és tanítani (is) fogok, bár ez elég sok idő, de én pl. multiban, irodai ülős melót nem szeretnék csinálni.


A többség amúgy elég elveszett ember, sokan nem is megfelelően kvalifikáltak, csak összehoztak egy 50-60-as emeltet és valahogy becsúsztak. Akadnak gyengeelméjűek rendesen, de erre te is rá fogsz jönni. Én azt javaslom, ismerkedj tanárokkal, felsőbbévesekkel már az elejétől, vegyél részt kutatásokban, érd el, hogy legalább látásból/kicsit, de ismerjenek, utána könnyebb lesz elhelyezkedni.

2019. jún. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Inkább 2/3 az! A magyaroknak csak 37 %-a beszél csak la egy idegen nyelvet. Tehát 63 %(!)-uk csak magyarul tud.


[link]

2019. jún. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Doros ***** válasza:
Nyelvszakra az menjen, aki már jól tudja az adott nyelvet. Tovább lehet menni fordító-tolmács mesterszakra, lehet szakfordítói vizsgát tenni, mehet idegenvezetőnek, projektmenedzsernek.
2019. júl. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én germanisztikára jelentkeztem, ugyanis ez érdekel, ezt szívesen tanulnám.

Szeptemberben kezdek, de már van hosszútávú tervem a germanisztikával: multi vagy szabadúszó fordítás.

2019. júl. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Közel sincs akkora kereslet egyébként fordításra, mint azt sokan hiszik, ezzel nagyon vigyázzatok. Angol, német fordító RENGETEG van, akik kint is éltek célországban, esetleg tanították a nyelvet. Sokszor kimondottan egyetemi oktatókat, esetleg nyelviskolák tanárait kérik fel, hogy ezt fordítsa már meg le két óra között, szabadúszóként befutni kb. esélytelen. Egy interjút is olvastam nemrég, ahol egy fordítóiroda bevallotta, bizalmi alapon megy a munka/lehetőségek kiosztása, ergo, akiket ismernek, azt veszik fel/kérik meg fordításra. Pedig nagyon sok önéletrajzot kapnak, de minek vennének fel újakat, ha alapból tele vannak és akik ott dolgoznak, azzal meg vannak elégedve? Esetleg ha valami nagyon speciális részt kitanulsz, pl. műszaki/jogi szakfordítás, na ezzel lehet sokat keresni, de idő, még "felfigyelnek" rád. Nyelvtanárokra sokkal nagyobb a kereset például, magánúton is, nem feltétlen csak állami szférában. Vagy marad a multizás, menedzserkedés...
2019. júl. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én germanisztika szakon végeztem, szerintem nagyon megéri, ha az ember nem azért jelentkezik rá, mert "nncs jobb ötlete, és a nyelvek jól mennek neki". Kell hozzá elhivatottság és egy kis szenvedély...már úgy értem, az adott nyelv kultúrája iránt.:)

Ami a későbbi munkalehetőségeket illeti: a fordítás, tolmácsolás valóban nagy lutri, de rengeteg más területen hasznosítható a nyelvtudás, pl. elhelyezkedhetsz cégeknél kapcsolattartóként, de ha más nem, külföldön is több lehetőséged lesz a minőségi nyelvtudás miatt. Egyik ex-szaktársam pl. Németországba ment egy logisztikai céghez beszerzőnek...bárhogy is alakul, a magabiztos nyelvtudás csak előnyödre válik.

2019. aug. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!