Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A jogi pályáról szeretnék...

A jogi pályáról szeretnék érdeklődni. Tényleg csak azoknak érdemes elindulni ezen a pályán akiknek a zülei vagy nagyon közeli rokon szinten ügyvéd? Akinek egyik felmenője sem az az inkább neki se kezdjen? Koszonom a válaszokat

Figyelt kérdés
Végzős diák vagyok a gimiben!

2019. szept. 4. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
12%
Nem, ez hülyeség. Nyugodtan elindulhatsz a pályán enélkül is. Ez csak mendemonda.
2019. szept. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tényleg? És mennyi ido után lenne ténylegesen olyan kerestem amiből jól lehet élni?
2019. szept. 4. 17:32
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
gyakorlatilag semmi az esélye annak hogy meg tudj élni ebből. nagyon sok van belőle és egymás alá ígérnek csak díjban
2019. szept. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

Én sajnos tapasztalatból írok. Igaz nem vagyok (még) jogász de van némi rálátásom. Igazságügyi szervezőként végeztem idén nyáron a DE-ÁJK-n. (3 éves főiskolai alapképzésnek felel meg mi is jogot tanulunk csak nem olyan részletesen mint a jogászok és még 3 évet kell tovább tanulni hogy jogász lehessek) Azóta nem találok munkát és szerintem akkor sem lenne jobb a helyzetem ha még 3 évet lehúznék (vagy még többet ugye ha csúszok) mire elvégzem a jogász szakot.

Az önéletrajzomat már több helyre beküldtem, ügyvédi kamarába is, ott ajánlották hogy küldjem el ügyvédeknek is egyiknek sem kellettem vagy válaszra se méltattak. Szerintem sajnos van valóságalapja.

Vagy ha nincs ismerős, rokon akkor pedig summa cum laude diplomával kell végezni (minden vizsga 4. vagy 5.) plusz különböző versenyekre kell járni, szakkollégiumi tagnak lenni, konferenciákon előadásokat tartani, kutatni, publikálni jogi témájú lapokban, napokat a könyvtárban tölteni stb. Tehát tényleg ki kell hozni a maximumot az 5 évből minimális szórakozással, magánélettel. Azt már mellékesen jegyzem meg hogy általában azt szokták vinni ilyen versenyekre aki csókos, nagy hírű szülő gyereke esetleg HÖK-ös de egyébként teljesen hülye a témához. A szakkollégiumokban is van egy felvételi pontrendszer ahol számít hogy pl általánosban vagy gimiben voltál-e valamilyen versenyen, végeztél-e közösségi munkát stb tehát kell egy bizonyos "előélet" a bekerüléshez is.

Persze nem akarlak lebeszélni róla, vágj bele ha nagyon szeretnél de kell hozzá motiváció és kitartás, elhivatottság.

2019. okt. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért elég nagy különbség van egy igazságügyi szervező és egy jogász között és itt most a megszerzett tudásról beszélek nem arról, hogy vannak tárgyak amik ugyanazok.

Szerintem vágj bele de kitartónak kell lenned az biztos!!!

2019. dec. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!