Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanácstalán vagyok. Orvosira...

Tanácstalán vagyok. Orvosira biosz mellé kémia vagy fizika érne meg jobban?

Figyelt kérdés

Mindkettő nagyon jól megy (mindenből5s voltam) a fizikàt jobban szeretem de sajnos az a helyzet állt elő hogy abból csak heti 1fakt óra miközben kémiából kettő.

Melyiket válasszam?


2019. szept. 8. 20:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
62%
A kémiából jobban profitálsz később, több tárgy alapja lesz a kémia, mint a fizika.
2019. szept. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
56%
Kémia. Az egész orvostudomány épül rá...
2019. szept. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Csak a kémiát nem szeretem annyira mint a fizikát de heti egy órában emelt fizikàt tanulni elég húzos:/
2019. szept. 8. 21:13
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
Ha orvosira készülsz, akkor hiába töröd magad a fizikával, mert nem lesz olyan tárgyad. Orvosként sem fogsz fizikát használni, kémiát viszont annál inkább.
2019. szept. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

4:

Már hogy ne használna fizikát orvosként??

2019. szept. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
39%
egyértelműen a kémia--az orvos lányom szerint
2019. szept. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
21%
#5: Hol használ az orvos fizikát?
2019. szept. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%
An oké, hogy a kémia hasznosabb, de a kérdés az, hogy Te mit szeretnél. Nekem úgy tűnik, hogy a fizikát jobban szereted, ergó lehet, hogy nagyobb kedvvel tanulnád (a holtpontokon is). Mennek fizikával is orvosira, akik nem buknak meg. Ráadásul az egy dolog, hogy valaki érettségizik-e kémiából vagy sem, mert attól még értheted és ha tudod az alapokat, akkor nem leszel hátrányban, mert az emelt érettségire megtanultak nagy része úgy sem fog kelleni orvosin.
2019. szept. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%

:)

Nyugi, elsősorban mindenkinek a bejutás a célja, itt még használhatod azt ami "jobban megy" elvet :) így ha neked a fizika jobban megy, akkor azzal mész, majd szünetben gyakorlod kicsit a kémiát, amúgy nem nagy durranás egyetemen a kémia :) mármint orvosin :D gyere GYTK-ra kémia nélkül :D

2019. szept. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
78%

Először be kell kerülnöd. Ha fizikával jobbak az esélyeid, menj abból.


Én anno eü szakközépbem érettségiztem, két évig volt kémia, semmit nem tanultunk. Fizikából írtam a közös érettségi-felvételit, felvettek. Nem mondom, hogy leányálom volt az első két év, de nulla kémia alappal sem buktam.

2019. szept. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!