Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kell az egyetem, vagy máskülön...

Kell az egyetem, vagy máskülönben senki leszek?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni CNC marón dolgozni es maros lenni, de sokan a családból és barátok közül is azt mondják egyetemet kell csinálni, azzal többre megyek(gépészmérnök) . Na most én nemtudom azzal megyem e többre, hogy marósnak állok, ami érdekel es tetszik, vagy egyetemre megyek amibe nem fektetnek annyi idot ha el is végeznem, utana.

Mondanátok álláspontot ti hogyan látjátok? Tényleg le nézik azt akinek nincs egyeteme? Egy szakmunkás szar leszek? Mert sok felől et hallom a kozelembol...



2019. szept. 13. 14:40
1 2
 11/13 anonim válasza:
u.i.: csak sokan azt hiszik, hogy az egyetem meg a diploma a nívó.
2019. szept. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem fontos az egyetem ha jo szakember vagy.

Ismerek valakit aki otthagyta az egyetemet, festeni kezdett, most sajat vallalkozasa van nehany alkalmazottal es egesz evre be van tablazva munkakkal.


Ha videken vagy akkor nem csak az iskola miatt hanem kesobb munka miatt is nagy varosba kell koltoznod mert falun nincs mernoki allas.

A kolesz nem draga de ha alberlet kell mert nem vagy mar iskolas akkor az huzos osszeg.

Ha pesti vagy akkor konnyebb mert talalsz allast pesten es majd kulon koltozol amikor van ra lehetoseged, ha videki vagy akkor egybol fel kell menned pestre hogy munkad legyen, a kezdetektol alberlet kell.

A masik dolog hogy erdekel e az egyetem. Ha nem tudod elvegezni az penzkidobas es idoveszteseg.

Ha erdekel az egyetem is de nem tudsz donteni akkor akar kesobb is mehetsz egyetemre ha most a szakmat valasztod.


En szakmat szereztem, most kulfoldon elek es jobban keresek mint a felesegem akinek dipomaja van de nem talal a diplomajaval allast, ezert olyan munkat vegez amihez semmi iskola nem kell.


Sajnos lenezik azt aki nem vegez egyetemet de mit er az ha elismernek mert egyetemet vegeztel de nem talalsz munkat vagy nem szereted amit csinalsz.

2019. szept. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
"Kell az egyetem, vagy máskülönben senki leszek?" - ez ilyen elavult szöveg, amit a legtöbb szülő mond a gyerekének, mert ez baromira nem igaz.
2019. nov. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!