Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Sajnos betegség miatt ki...

Sajnos betegség miatt ki maradtam 8. dik osztályból.10. dikes kellene lennem de még mindig nm kezdtem újra a sulit. El lehet valahogy intézni hogy egyből 9. dik osztályt kezdjek és ne kelljen újra járni a 8-at?

Figyelt kérdés

2019. szept. 14. 02:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom, mennyire engednék meg, hogy esetleg levizsgázz a teljes nyolcadikos tananyag minden tantárgyából.

Meg még arra is gondolok, hogy esetleg estin hátha meg tudnád csinálni, és egyébként utána elmehetnél még esti gimibe is, abból van kettő éves is, és akkor asszem évszámilag kijön, hogy érettségizhetnél ugyanakkor , mint a társaid, akikkel együtt kezdted a tanulást.

2019. szept. 14. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*esti ilyen asszem du 15 órától van este 20 óráig, valaki egy ilyet mondott, hogy neki pl hétfő+szerda volt 15-től 20-ig; az neki nem tudom, hogy hány éves iskola volt, de esti volt neki, ha meg találsz levelezőt, akkor az alapvetően gondolom szombat, és lehet hogy minden hét, vagy minden második, és lehet vasárnap is, meg még esetleg pénteken is lehet, hogy van ilyen képződés. De én egyébként nem értek ezekhez.
2019. szept. 14. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Még a levelezős/digitális középiskolákba is 8 osztályról szóló bizonyítványt kérnek, sajnos nem lehet kihagyni.


Ha nem szeretnél bejárni utolsó évre, akkor kérhetnél magántanulói státuszt (szerintem egészségügyi problémák esetén megadják most is, de már nem vagyok benne annyira ebben a rendszerben), otthon felkészülsz. Esetleg azt lehetne, hogy 8-9-ből felkészülsz egy év alatt otthon (nem tudom, hogy mennyi segítséged van), utána pedig ha beiratkozol középiskolába, esetleg kérhetnél egy osztályozó vizsgát? Ezt nem kötelesek biztosítani, lehet,hogy egyáltalán nem vállalnák be.


Javítsatok ki, de szerintem az összes nappali középiskolába szükséges a központi felvételi is a jelentkezéshez. Lehet a levelezőn tehetnél viszont osztályozót, ott jönnek innen-onnan különböző végzettségekkel az emberek. Van olyan levelező, ahol nem is kell az összes középiskolai tárgyat tanulni. Bátyám kétfélébe járt, volt egy ilyen két éves, ott csak az érettségi tárgyak + a választott kellett, illetve digitálisba, ott minden, 4 évig (esetleg három korábbi szakképzettséggel) járták.

2019. szept. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!