Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programozó, fejlesztő szeretné...

Programozó, fejlesztő szeretnék lenni, de nem megy jól a fizika és társterületei?

Figyelt kérdés

Sokan ajánlották nekem, hogy programtervező/szoftverfejlesztő helyett inkább informatikus mérnökire menjek, mert arra van nagy igény, de ahigy körbe néztem, ehhez sok matekot és fizikát(elektronika, villamos-energetika meg ilyenek) kérnek, én meg nem vagyok belőlük jó, matekból is csak átlagosnak mondanám magam, programozni viszont nagyon szeretek és van is hozzá érzekem.

Esélytelen elhelyezkednem az infó ezen területein, azért, mert nem vagyok jó a fent leirtakbol?


2019. szept. 15. 00:07
 1/5 anonim ***** válasza:
A szoftverfejlesztőn meg még több matek van. Ha sokallod a mérnökinformatikus szakon a matekot, akkor neked egyik sem való. Helyette inkább nézd meg a FOSZK hálózati irányát vagy az új üzemmérnök-informatikus képzést.
2019. szept. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Abból indultam ki hogy sokat kérnek, mert oda van írva, hogy emelt szintű matek érettségit + fizika érettségit kérnek. Én nekem meg nem volt választható tárgy a szakmai tárgyak miatt, fizikát meg az utolsó 2 évben nem is tanultunk már. Szóval ez egy kicsit unfair ha úgy nézzük.
2019. szept. 15. 06:38
 3/5 A kérdező kommentje:

Még érdekelne az IT biztonság is, viszont ez már ilyen leanyalomnak minősül. Egy éves emelt rendszergazdai képzésen vagyok, linuxozunk, windows szerverezunk, meg vam egy minimális webprogramozás (html, css, js, viszont én már régóta programozok weben hobbiból, és már tavaly is úgy volt, hogy volt mikor elengedett óráról mert megcsinaltam amit kért, vittem neki saját munkákat, stb.. Tehát jó voltam/vagyok belőle így nem tanulok konkrétan semmi újat ezeken a webprogramozós órákon).

Hálózatozni szoktunk még, CISCO netacad tananyag, ezekből is jó vagyok, meg tudom csinálni a kituzott feladatot, volt, mikor a rendszergazdaval (haverok vagyunk, annó ő is ide járt, fiatal is) csináltuk meg a suli hálózatát. Szóval ebből is jó vagyok, idézőjelbe téve szeretem is, de nem biztos hogy el tudnám képzelni magam ebben az irányban a jövőben.

2019. szept. 15. 06:50
 4/5 A kérdező kommentje:
Van IT biztonság óránk is, vagyis lenne, de nem épp a legjobb a tanár, így nem ér sokat a dolog.
2019. szept. 15. 06:50
 5/5 anonim ***** válasza:
63%
Célozz meg egy informatikus BProf (üzemmérnök) szakot, az kifejezetten programozókat képez a mérnöki szivatás nélkül. Másik lehetőség a gazdasági informatika, amely egy jó kis szak, de nincs tele se hardcore matekkal, se mérnöki fizikával.
2019. szept. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!