Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova menjek gimnáziumba? (A...

Hova menjek gimnáziumba? (A többi lent)

Figyelt kérdés

Száron lakok, az állomás közelébe, így vonattal könnyen tudok közlekedni.

Kitűnő tanuló vagyok és a felvételit meg tudom írni 75 pont felett. Nem szeretnék, olyan gimibe menni ahol napi több órát kell tanulni délutánonként, mert tudok 1-2 óránál többet ülni az íróasztalomnál. Eddig úgy tudtam ilyen jó jegyeket szerezni, hogy órán aktív vagyok, figyelek és megjegyzem, amit akkor tanulunk.

Nagyon sokat nem szeretnék utazni (max.1 órát). Kollégiumba biztos nem szeretnék menni. Már gondolkodtam a Törökbálinti Bálint Márton gimnáziumban, a Budaörsi Illyésben, de más ötletem sajnos nincs. Kollégiumba biztod nem szeretnék költözni.

Érdekelne, hogy még milyen gimnáziumok vannak Budán illetve Pesten, amik szóba jöhetnek.

0. osztályos nyelvi előkészítőbe mindenképp jelentkeznék.



2019. okt. 11. 22:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Arról ne is álmodj, hogy olyan gimnáziumba járhatsz majd, ahol nem kell majd délutánonként napi 1-2 óránál többet tanulnod a jó jegyekért. A gimnázium már nem általános iskola, az érettségire készít fel, amely nem piskóta, és rengeteg tanulást igényel. Persze egy gyengébb gimnáziumot még végig lehet lavírozni kevés tanulással is kettes-hármas átlaggal, ám egy kettes hármas átlagú bizonyítvánnyal és érettségivel szinte semmire nem mész, egyetemre biztosan nem kerülsz be. Reálisan arra számíthatsz, hogy napi 6-7 órád lesz az iskolában, s mikor délután 3-kor hazaérsz, általában még 3-4 óra otthoni tanulás és házifeladat-írás vár rád naponta, sőt még a hétvégék egyik napját is lehet, hogy erre kell szánnod. Azzal, hogy belépsz egy gimnáziumba, lényegében belépsz egy országos versenybe is a leendő egyetemi helyekért, s ebből a versenyből a gyengén teljesítők kíméletlenül kiesnek. Most lesz tehát négy éved, hogy bizonyíts, és sokat bele kell adnod, mert különben semmi értelme gimnáziumba járnod.
2019. okt. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én igazából a gimnáziumot kérdeztem, hogy mit ajánlanátok. Ezekkel én is tisztába vagyok. Ha kell tudok akár 4 órát is tanulni, de nem olyan biztos, hogy nagy szükségem lesz rá, ha órán is figyelek. A kérdésem továbbra is az, hogy milyen gimit ajánlanátok, ami nem a legerősebbek között van, de nem is gyenge és egyszerű az utazás.
2019. okt. 12. 10:54
 3/3 anonim ***** válasza:
József Attila Gimnázium
2019. okt. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!