Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rossz jegyekkel sikerülhet...

Rossz jegyekkel sikerülhet bejutnom PhD-ra?

Figyelt kérdés

A középiskola után külföldre mentem tanulni. Most fejeztem be a harmadik évemet és az átlagom úgy a 3-4 között mozog, tehát nem kiemelkedő, a szaktársaimhoz képes úgy a középmezőnyben helyezkedem el. Osztatlan szakon vagyok szóval még van két évem. Nyilván a cél, hogy felhtornázzam az átlagomat. Ha hazamennék PhD-ni, otthon mennyire nehéz bekerülni egy ilyen programba (szìvesen hazamennék, mert hiányzik Magyarország)? Gyógyszerészetet tanulok és hatástannal-toxikológiával foglalkoznék szìvesen később. Ielts angol nyelvvizsgám és kutatási tapasztalatom is van, a szakdogát pedog idén kezdem és azzal tervezek majd konferenciára is menni és ha lehet, akkor publikálni is valahol. Hatalmas bennem a vágy, hogy doktorizhassak, és nem akarom elbukni csak azért mert az első két évben nem sikerült úgy minden vizsgám ahogy szerettem volna. Nyìlván valahol az is közrejátszik, hogy külföldi hallgató vagyok, nem a saját anyanyelvemen tanulok...

Köszi a válszokat elöre is?



2019. okt. 12. 15:42
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Elég jól látom a nagy "Nyugati-helyzetet" és azt hiszem a phd-hallgatókat anyagilag sehol s becsülik igazán meg. A legjobban a svájci Lausanne-i Politechnikumban fizetnek, ahol 4-5000 svájci frank a havi ösztöndìj egyébként. Itt Olaszországban kb. brutto 1000-1200€ a fizetésük, ennek fele lakhatásra megy el, a többi marad a megélhetésre. Félre rakni ebből sem nagyon lehet... Nem igazán érdekel az anyagi vonzata, ezt az ember tényleg passzióból csinálja. Számomra Magyarország mindig is egy opció marad! Kedves 5# köszönöm, szuper lenne néhány konkrét info egy SOTE-stől. :)
2019. okt. 12. 20:05
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg csak arra kell figyelni,hogy a választott csoportnak és témavezetőnek stabil finanszírozása legyen.


Ebben sokat segít, ha van ipari, gyógyazergyári vonala is a kutatásnak. Nem mellesleg akkor tapasztalatot is szerezhetsz ezen a téren is.


Szép dolog a passzíó, egészen addig amíg mondjuk 3 év után le nem lövik a kutatásodat és ezzel a PhD-t is forráshiány miatt (Sajnos megtörtént esetek). Ebben különösen kiélezett a magyar tudománypolitika és egyre inkább olyan a helyzet, hogyha nem bratyizik Tusványoson kormányközeli körökben a témavezetőd, akkor elzárják a pénzcsapokat. Ettől csömörlöttem kicsit meg, annak ellenére hogy mi jelentős pénzeket nyerünk mindig az EU grantek mellett. Azokat sajnálom csak, akiket kizárnak szakmaiatlan alapokon...

Lehet nyugaton is ez megy, vagy épp Trumpéknál, de azért ott a források még mindig jelentősek.


Van időd átgondolni, majd meglátod hogy áll az aktuális kutatásod és milyen tudománypolitikai helyzet lesz 2 év múlva. Egy biztos, haszonelvűség és az alkalmazott kutatás már most lényeges szempont...

2019. okt. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!