Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan, milyen rendszerrel...

Hogyan, milyen rendszerrel tudtátok kiválasztani azt, hogy hol akartok továbbtanulni gimnázium után?

Figyelt kérdés

Igazából az össze természettudomány érdekel, és a nyelvészet, irodalom, viszont az elöbbivel szeretnék foglalkozni. De semmi pontosabbat nem tudok.


Rengeteg kérdés van bennem.

Ti, anno vagy most milyen kérdéseket tetettek fel magatoknak? Mit vetettek számításba?



2019. okt. 16. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Mit vettem figyelembe? Például azt, hogy elég hülye vagyok ahhoz, hogy ne kerüljek be államira, de ami érdekel meg 500 ezer ft/félév és 10 féléves, ezt nem tudták volna finanszírozni a szüleim, ennyit pedig nem is tudtam volna összerakni sem egyetem mellett. Szóval kilőttem az egyetemet, és szakmát tanulok most, eközben dolgozom, a hobbimmal foglalkozom, nyelvet tanulok, gyűjtök az egyetemre és csinálom a jogsit.
2019. okt. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Engem semmi sem érdekelt kiemelkedően, ami segítette volna a döntésem. Próbáltam karrier lehetőségek alapján dönteni, és olyan szakot kerestem ami nem igényel túl nagy elköteleződést. Mérnöknek nem mentem, mert nincs hozzá érzékem, orvosira túl sok energia bejutni és elvégezni(két emelt nehéz tárgyakból) és gáz lenne rájönni 4 év után, hogy nem is érdekel, így gazdasági szakra mentem. Így kb azt érzem bizonyos keretek között még bármi lehetek, ami eléggé tetszik.


Te ebből a szempontból szerencsésebb vagy, mint én, mert érdekel valami. Én mérnöki vagy orvosi pályát ajánlanék természettudományi érdeklődéssel, vagy tanárit. Nyelveket tanulni és irodalmat olvasni szabadidődben is tudsz, sőt akár a kettő is mehet egyszerre.

2019. okt. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szívesen mennék orvosira, csak, sajnos, annak idején nemetes osztályba jöttem (szeretem ezt a nyelvet), és nem bioszosba
2019. okt. 17. 16:34
 4/5 anonim ***** válasza:
És most hanyadikos vagy? Nálunk ez nem jelentett semmilyen akadályt, fakultációkkal meg lehet oldani.
2019. okt. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
10es, de már most annyira rettegek az egésztől.
2019. okt. 18. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!