Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mit kéne tennem?

Szerintetek mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Jelenleg, 10.-es vagyok és szeretném jövőre felvenni a biológiát és a kémiát faktnak. Már van egy felsőfokú nyelvvizsgám, angolból. Az elsődleges célom az SZTE - ÁOK lesz, de az emelt kémia érettségi lehet kifog rajtam majd a számolásokkal. Ezért szeretnék egy B tervet. Azt szeretném tőletek kérdezni hogy szerintetek milyen pálya lenne nekem jó? Viszonylag elég jó tanuló vagyok 4,7-es átlagom van egy jó gimiben. Vegyészmérnöki kilőve, mert annyira azért nem szeretem a matekot, és halottam hogy ott elég sok van belőle. Előre is köszönöm a válaszokat!

2019. okt. 31. 22:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát elsődlegesen olyan ágon kene gondolkodnod amihez kellenek majd az emelt érettségik. Sajnos az orvosis iránnyal nem sok olyan van, amihez nem kell kémia :( állatorvosi, de azzal szinten ugyanaz h ha nem sikerül a kémia akkor reménytelen. Vegyészmérnök akkor kilőve, esetleg még mehet a pszichológia mert az inkabb bioszos, meg a biológia, de előbbi ugye egy picit humanusabb es rengeteget kell olvasni. Biológia jo, bar ha majd olyanon akarsz elhelyezkedni amihez kell orvosi pl patológia azt nem tudod csinálni csak olyan végzettséggel. Esetleg még tanári, ha érzel magadban erőt hozza.

Ha nem olyan irányba akarsz B tervet ami hasonlít az Ahoz akkor nagyobb a repertoár :D ez esetben írok egy uj valaszt majd xd

Btw ugye nektek mar a plusz pontokhoz 2 emelt es 2 nyelvvizsga kell, vagy 3 emelt 1 nyelvvizsga, de ez emberkínzás. Érdemes lehet elgondolkodni előrehozott érettségin abból amiből lehet, hogy könnyítve legyen az utolso ev, es megcsinalni a hiányzó nyelvvizsgát ha kell, hogy ne kelljen meg a felvételi mellett ezzel is bajlódni.

Sok sikert!!! En is pont 10-ben ilyentájt döntöttem el mit akarok csinálni, ma mar második évemet járom az egyetemen es imadom minden pillanatát!! Szoval csak azt tudom mondani hogy csak olyat tanulj amit biztosan szeretsz es amiben el tudod magad képzelni 20-30-40 ev utan is :)

2019. okt. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Még van 2 éved, tehát rengeteg időd felkészülni a kémiára. Ha orvos akarsz lenni, akkor most ne a B terved keresd most, hanem készülj szépen. Ha nem sikerül, küzdesz tovább.

Engem is csak másodjára vettek fel. Így kellet lennie, nem bánom, sőt! (Ekkor már volt B tervem, ötödik helyre gyógyszerészetit írtam.)

Esetleg a pszichológia nem érdekel? Gyógytornász?

2019. nov. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm! És milyen szakra jársz az egyetemen jelenleg?

#2 Köszönöm! És te újra írtad az emelt kémiát és úgy vettek fel az orvosira? Melyik orvosin tanulsz?

2019. nov. 1. 08:40
 4/9 anonim ***** válasza:

Nincs mit, többnyire saját tapasztalatot írtam, de igaza van a második hozzászólónak, bőven van még időd eldönteni mihez szeretnél kezdeni, ha meg ne adj Isten, ki kell hagynod egy évet, eléggé okosnak tűnsz ahhoz hogy az ne egy elpazarolt év legyen :)

Én jogot hallgatok az ELTE-n, és mint említettem korábban is, imádom, és nem a sokak által kamudoktori cím miatt választottam, hanem mert tényleg ezzel akarok foglalkozni később :D Ha elképzelem hogy mit csinálok majd 50 évesen, ebben látom magam, reméljük így is lesz, és ezért írtam, hogy ez a te életed, ne hagyd hogy mások döntsék el mi legyen vele ha esetleg oda kerül valaha a sor. Csak és kizárólag olyat tanulj és így csinálj amit szeretsz, különben nincs értelme az egésznek és csak elpazaroltál x évet az életedből.

2019. nov. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Újraírtam a biosz és a kémia emeltet is, így vettek fel Szegedre❤️. De csak januárban kezdtem készülni a tavaszi érettségire, abban a pár hónapban csak erről a két tárgyról szólt az életem. Amúgy hasznosan el lehet tölteni azt az évet pl. jogsi, nyelvizsga, dolgozni, utazni,stb. Valaki direkt kihagy. Csak azért írom ezeket, hogy ha elsőre nem sikerül, nem kell rögtön elengedni. De még mindig nem tartasz itt, nem is kell erről beszélni 😃 Sok sikert!

2

2019. nov. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon jó, hogy már van felsőfokúd, büszke lehetsz magadra és ezzel is kevesebb lesz a dolgod majd a faktok mellett. Mindenképpen vedd fel faktnak a bioszt és a kémiát. Ne félj az emelt kémiától, 2 év bőven elég rá, sőt. nagyjából 5 féle számolás van, mindegyiknek van egy vagy kettő megoldási sémája, amit egyszer kell jól megérteni és utána menni fog. Ha eleinte nem látod át őket nem baj, de ha még 11. végén is homály az egész érdemes lenne keresni egy magántanárt vagy egy előkészítőt, ahol esetleg más szemszögből is elmondják, megmutatják. Illetve gyakorolj sokat és semmi baj nem lesz.

Ha mégis szeretnél B tervet, amit megnyugtatja a lelkedet, akkor én a gyógytornászt, konduktort, védőnőt, ápolót, biológiát vagy biológia tanárit ajánlom.

Sok sikert, ne add fel az álmodat. :)

2019. nov. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, ment a zöld mindenkinek! Gratulálok hogy megvalósítottátok céljaitokat, és nem adtátok fel! 😊
2019. nov. 2. 10:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én jelenleg 11 osztályos vagyok, biosz-kémia fakton. Mióta az eszemet tudom, orvosin kívül mást elképzelni sem tudok, mint jövőképet, mert egyszerűen annyira vonz az egész, annyira nagy szerelem. Viszont a kémia fakt nekem nem egyszerű, néha szenvedek vele rendesen. De csak azért, mert a kémiával kicsit vesződsz, nem jelenti azt, hogy nem vagy orvosnak való. Szerintem mindenképp vedd fel mindkét faktot, tedd oda magad, amennyire tudod, és majd meglátod. Ha nem vesznek fel elsőre, sem a világ vége, egy lukas évben nagyon sok mindent lehet csinálni, pl. nyelvet tanulni, jogsit csinálni, tanulni, dolgozni, esetleg utazni, ha van rá lehetőséged. Hogyha esetleg nem vesznek fel többedszerre sem, és nem akarsz próbálkozni, akkor még mindig egy csomó Egészségtudományi Kar által indított képzésre is jeelntkezhetsz: mentőtiszt, védőnő, szülésznő, gyógytornász, dietetikus, esetleg BTK-n pszichológia, ilyenek. Szóval szerintem nyugi, duplázással is belehet jutni, ha csak az érettségiket nyomod meg. Szerintem csinálj egy emelt érettségit angolból, és meg is leszel😌 Sajnos ezen tanév végén derül ki, hogy milyenek lesznek az új ponthatárok, de így rendben kell lenned. Nagyon sok sikert kívánok neked, és csak nyugi!

2019. nov. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, és sok sikert neked is!
2019. nov. 5. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!