Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 3400 külföldi állampolgárságú...

3400 külföldi állampolgárságú jelentkező. Titeket nem bosszant?

Figyelt kérdés

"Körülbelül 3400 külföldi állampolgárságú jelentkező van. A legtöbben a szomszédos országokból felvételiztek, Szlovákiából, Romániából, Ausztriából, Ukrajnából, Horvátországból, de akadnak mongol, lengyel, afgán, vietnámi, szerb, orosz és kínai jelentkezők is. Emellett Nyugat-Európából - pl.: Németország, Spanyolország, Olaszország -, az USA-ból és még Kanadából is érkeztek felvételizők."


Nem vagyok rasszista de azért egy picit bosszant, hogy nekünk magyaroknak nincs munkák mert itt van a sok külföldi és már tovább tanulni sem tudunk. Hova fog ez vezetni?


2010. júl. 17. 17:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Igazad van. Magyarból is van elég hülye a felsőoktatásban.
2010. júl. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Persze nem azt mondom, hogy a tényleg jók ne kerüljenek be, de pl szerintem egy ugyanolyan képességű(tegyük fel, hogy okos) magyart kell(ene) előnyben részesíteni nem pedig egy külföldit.
2010. júl. 17. 17:58
 3/20 anonim ***** válasza:
89%

:S

Ennyit rólad kedves kérdező...

A külföldi állampolgárú embereknek fizetniük kell az oktatásért. Szlovákoknak,románoknak nem biztos, hisz közöttük is van sok magyar, és ők jogosan tanulnak itt, általában itt is maradnak dolgozni, nem hiába jönnek el otthonról. Azért nem kell hanyat esni Magyarországtól, náluk erősebb sokkal az érettségi is. Németek, amerikaiak, kínaik meg tuti fizetnek, nem a te/ti adótokból tanulnak, mielőtt valaki rákezdne. Amit általában a minimálbérés vagy munkanélküliek rebesgetnek. Ezt én is sokszor megkaptam. "Örülj, hogy ingyen jársz orvosira a mi adónkból." Ja csak édesapám vagy 10 orvosis tandíját kifizette már eddig az adójából. Nem kell itt háborogni. Egyébként engem se dobnak fel a külföldiek az egyetemen, orvosin pl. többen vannak, mint a magyarok. De mi is mehetünk bárhová tanulni külföldre. Ők nem azért jönnek ide, mert hú de színvonalas bármilyen képzésünk is (az orvosi se az), hanem azért, mert nekik ez apró pénz.

2010. júl. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%
Utolsóval nagyrészt egyet értek. Aki külföldi, az fizet érte. Akkor meg nem mindegy?
2010. júl. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Szerintem nem.
2010. júl. 17. 18:24
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
Elég sok magyar tanul külföldi egyetemeken, az nem zavar?
2010. júl. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
De igen zavar az is. De külfön szerintem jobban megszűrik kik kerüljenek be. Arra viszont senki nem válaszolt amit pár kommenttel feljebb írtam: "azonos képességű..."
2010. júl. 17. 18:28
 8/20 anonim ***** válasza:
42%
Így van kedves utolsó. Én is jelentkeztem Írországba és Ausztriába, ráadásul magyar létemre fizetni se kell, és még csak felvételiznem se kellett se bioszból se kémiából (orvosi), itt csak "teherbírási" teszt van, legalábbis Ausztriába, és végül oda megyek. Színvonalasabb, és majd rezidensképzésnél egy ultaramodern kórházban lehetek, aztán meg jól fogok keresni, és ott állítólag még se megy a "sírás-rívás" a külföldiek miatt.:) Úgyhogy nekem happy van. Bocsánat, ha kicsit kitértem, de úgy tudom a külföldieknek fizetniük kell, nekem magyarnak, meg még csak azt sem.:) Szerintem akinek van esze és egy kis pénze a kint életre (oktatás ingyenes), az az egyetemet se itt végzi.
2010. júl. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
62%
A pontszámítás azonos szempontok alapján történik. Tehát ha egy szlovákiai magyar "kitúr" a helyéről egy itthon élő magyart, mégsem beszélhetünk azonos képességűről, hisz akkor nyilván több pontja volt. Inkább gyógyítson/tanítson/képviseljen a jövőben az előbbi.
2010. júl. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%

Engem egy kicsit sem bosszant. Tudod, ha megtehetném, én is járnék külföldi egyetemre. Más emberek, más életstílus, más felfogás... Lehet, hogy ugyanazon a szakon egészen mást tanítanak, többlettudást kapsz. De ha nem is ad tárgyi többletet: megismersz egy másik kultúrát, egy másik felsőoktatási rendszert, ami esetleg más képességeidet fejleszti (pl. lehet, hogy van olyan hely, ahol a gyakorlati képzésre nagyobb hangsúlyt fektetnek, de az elméletet nem erőltetik annyira). Azon kívül előfordulhat, hogy egy-egy országban színvonalasabb a képzés. Például itthon is nagyon jó atomfizikusokat képeznek, de ha valaki Franciaországba, Olaszországba vagy Svájcba jár egyetemre és egy hétvégi kirándulás neki megnézni a CERN-t, az egészen más... Vagy például egy olajmérnök itt is színvonalas oktatást kap, de ha rendszeresen tud olajfúrásokra menni, az lehet, hogy sokkal többet ér, mint itthon bármilyen elméleti oktatás. Márpedig itthon elég kevés olajkút van...

Szóval: ha megtehetném, mennék külföldre tanulni. És éppen ezért nem idegesít, ha valaki külföldről jön ide, mert ennyi erővel én is "élősködő külföldi" vagyok valahol máshol, ahová mennék, aki elveszi a helyiek elől az oktatási lehetőséget.

Arról nem is beszélve, hogy egyes, kritikusan alacsony létszámú szakok esetén gyakran szükséges is, hogy külföldiek is járjanak oda, hogy meglegyen a kellő létszám Pedig a dicső magyar ifjúságnak is megvan a lehetősége, hogy fizika, matematika vagy valami más "nehéz" szakon tanuljon. Csak ugye a felvételizők nagy része ezeket nem szereti, megy tur-vend szakra, komm-médiára, jogásznak vagy valami más divatos "büfészakra". Utána meg könnyű hőbörögni, hogy a külföldiek elveszik előlünk azokat a helyeket, amiket amúgy sem töltenénk be...

2010. júl. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!