Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 3400 külföldi állampolgárságú...

3400 külföldi állampolgárságú jelentkező. Titeket nem bosszant?

Figyelt kérdés

"Körülbelül 3400 külföldi állampolgárságú jelentkező van. A legtöbben a szomszédos országokból felvételiztek, Szlovákiából, Romániából, Ausztriából, Ukrajnából, Horvátországból, de akadnak mongol, lengyel, afgán, vietnámi, szerb, orosz és kínai jelentkezők is. Emellett Nyugat-Európából - pl.: Németország, Spanyolország, Olaszország -, az USA-ból és még Kanadából is érkeztek felvételizők."


Nem vagyok rasszista de azért egy picit bosszant, hogy nekünk magyaroknak nincs munkák mert itt van a sok külföldi és már tovább tanulni sem tudunk. Hova fog ez vezetni?


2010. júl. 17. 17:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
39%
Nem értem miért tennének különbséget azonos képességű emberek között. Miért a külföldit vennék fel? Tényleg nem értem.
2010. júl. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
73%
Ez a magyar diákok életére semmilyen befolyással nincs, hiszen a külföldi diákoknak külön fenntartott helyeik vannak, nem tőlünk veszik el, ráadásul fizetnek érte. Minden egyetemen vannak ilyen helyek, nem csak nálunk. Engem nem zavar, örülök, hogy ilyen jó egyetemek vannak Magyarországon is, hogy külföldről jönnek hozzánk tanulni.
2010. júl. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
66%
Az orvosit csak a külföldi tudja kifizetni, szóval nem értem ezt a lázadást.
2010. júl. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a külföldi, pl. amit látsz meghirdetve orvosi képzéseket költségesen a felvin, oda mind magyarok jelentkeznek! Nekem is sok magyar ismerősöm van költséges orvosin, mondanom se kell milyen hülyék, de lesz diplomájuk(ez nem előítélet, látom, hogy teljesítenek. Az angol illetve német költséges szakokat nem látod meghirdetve, régen én se értettem, de pl. a költségesnél (magyaron) ha megnézed a statisztikákat olyan 2-10 embert szoktak írni, nem azért, de csak a németek vannak vagy 50-en nálunk.:S És izraeliek, koreaiak és még sorolhatnám kik és rengetegen vannak. Ők is vannak annyian kb, mint a magyarok, és ezt te hol látod a felvételi statisztikában? Szerintem sehol, mert a költséges résznél tényleg 2-10 embert látsz kb, ők azok, akik magyarok és költségesen végzik az orvosit. Nem beszélve arról, hogy pl. a Műszaki Főiskolán meg van hirdetve külön az angol nyelvű képzés, így a statsiztikában is midnenki meg tudja nézni hány embert vettek fel, az orvosi egyetemeknél ezt nem tudod megtenni.
2010. júl. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Hát éppen ez az: az orvit csak külföldiek tudják kifizetni.


Mi képezzük a sok külföldi orvost akik nagy része nem Magyarországon fog elhelyezkedni, az igazán okos magyarok pedig mennek külföldi egyetemekre és szintén nem itthon fognak dolgozni. Ez egy örök körforgás szerintem.


Sajnálom pl a lelkiismeretes magyar orvosokat akik itthon dolgoznak, mert nem túl rózsás a helyzet:S


Ne értesetek félre nem szeretnék orvos lenni:) Köszönöm az eddigi válaszokat még írhattok.

2010. júl. 17. 19:21
 16/20 A kérdező kommentje:
Csak az a kérdés, hogyha minden értelmes kimegy külföldre dolgozni/tanulni kik maradnak itt? :O
2010. júl. 17. 19:25
 17/20 anonim ***** válasza:
80%

Ne legyél már naiv. Szted ha nem vennék fel a külföldieket, akkor azokat a helyeket államilag támogatottnak hirdetnék meg a magyaroknak?

Nagy fenét...nem lenne rá pénz.

És hiába képezünk magyar orvosokat, azok is külföldre mennek, mert itthon baromin szar az egészségügy.

Amúgy orvosira járok, annyi külföldi van, mint ahány magyar, de engem nem zavar. Fizetnek érte. Akkor?

Engem sokkal jobban idegesít, hogy kiképezünk feleslegesen egy csomó olyan embert (magyart) államilag támogatott képzésen, aki soha a büdös életben nem fog elhelyezkedni a diplomájával azon a területen, amit tanult.

Akkor minek költjük a pénzt sok ezer ember taníttatására, ha csak poénból járnak egyetemre, vagy épp nincs kereslet irántuk?

Ha vki fizet érte, akkor magasról teszek rá. Az ő pénze, azt csinál vele, amit akar. Ha tanulásra akarja költeni, akkor költse.

De egy csomó felesleges embert képezünk ki totál ingyen!

Engem meg cseszegetnek, hogy sokba kerül a taníttatásom szerencsétlen állambácsinak..

2010. júl. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van annál nagyobb katasztrófa is, hogy X mennyiségű nem magyarországi ember ide fizeti a tandíjat, a lakhatását, energia- és élelmiszerfogyasztását, stb. :/
2010. júl. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
65%

Mi képezzük a sok külföldi orvost akik nagy része nem Magyarországon fog elhelyezkedni,


De ez ugyanúgy igaz a magyar-magyar orvosokra is. Hiszen a most végzettek nagy része is külfödre megy dolgozni. hiszen GYurcsi megmondta el lehet menni.

2010. júl. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
59%
Engem a nyugatiak nem zavarnak, mivel innen is sokan mennek ki nyugatra egyetemre! Akkor ők is zavarják haza a magyart? Viszont keletre elenyésző számú egyetemista megy, azokat én sem szeretem itt, ne vegyék már el a lehetőséget a magyaroktól.
2010. júl. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!