Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik levelező jogász képzés...

Melyik levelező jogász képzés ad valódi tudást?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azon gondolkodom, hogy levelezőn elvégzek egy jogász képzést, ezzel kapcsolatban kérnék tőletek segítséget.

Hogy értsétek, kicsit bemutatom a helyzetem: van szakmai végzettségem és egy mérnöki diplomám is. A tanulmányaim mellett folyamatosan dolgoztam (általában több helyen is), így elég tapasztalatot szereztem, hogy megalapítsam a saját cégeimet, jelenleg ezekben dolgozom. Elég speciális terület az enyém, nagyon nehéz ebben kompetens ügyvéded, jogi szakértőt találni, de igény lenne rá, ezért gondolkodom a képzésen.

A munkám mellett csak a levelező képzés jöhet szóba, ebben szeretném a segítségeteket kérni: szerintetek melyik egyetem ilyen képzése ad "valódi" tudást? Nem a szükség, inkább a tudásvágy miatt vállalkoznék a képzésre, de jó lenne, ha szakmájukban jó tanárok oktatnának, akiknek valóban célja a tudás átadása. Szerintetek melyik egyetem képzése lenne a legalkalmasabb? A távolság nem akadály, a jó oktatásért az ország bármely részébe elutazom. Bármilyen tapasztalatot szívesen meghallgatok, köszönöm előre is a válaszokat!



2019. nov. 8. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Én a Pázmányon kezdtem levelezőn, de első félév után kiiratkoztam, mert annyira színvonaltalan volt az egész. Gyakorlatilag diplomagyár. Annak jó, akinek a papír kell különösebb nehézségek nélkül. Utána átmentem az ELTE-re, most vagyok harmadéves és nagyon szeretem. Igaz, hogy 10x többet kell készülnöm és tanulnom, de élvezem, mert érzem és látom, hogy van értelme annak, amit csinálok. Én is másoddiplomaként kezdtem el nem a papír, hanem a szaktudás miatt, így nekem az a fontos, hogy jobban értsek ahhoz a területhez, amiben dolgozom.
2019. nov. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Valódi tudást a gyakorlat ad, kérdező!

És nem a jogi diploma.


Az legfeljebb az elméleti alapokra tud(hat) megtanítani.

De ez sem utolsó, mert erre épül később a gyakorlati tudás.

2020. jan. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#1 na megjött az ilyenkor szokásos pökhendi, "mindenegyetemszarcsakazeltejo" eltés arc😁


Ha valaki azt gondolja színvonalnak, hogy megalázzák vizsgákon, emberi mivoltában sértegetik, akkor hajrá, gratulálok. Én a pázmányos képzésen inkább az emberközpontúságot vettem észre, de rossz lehet az egyetemed nevével kompenzálni azt, hogy amúgy a szívatáson kívül gyakorlatilag ugyanaz a színvonal más fővárosi egyetemmel. A nevéből él már pár éve... őszintém sajnállak

2020. febr. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!