Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME Vegyészmérnöki-re mik a...

BME Vegyészmérnöki-re mik a felvételi követelmények?

Figyelt kérdés
Nagyon kell hozzá a matek tudás? Milyen tantárgyak vannak? És milyen a nehézsége az egyetemnek?

2019. nov. 16. 22:18
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor lehet megpróbálom. A BME a legjobb?
2019. nov. 17. 12:32
 12/18 anonim ***** válasza:
Azt mondják, igen :)
2019. nov. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Most beszéltem egy biomérnökis lánnyal, ő pl kivan a matektól. A matek, pláne az eleje az mindenkinek ugyanaz. Nem lehetetlen, alapvetően a példamegoldásokra kell rágyúrni vik.wiki-ről meg youtube-ról, stb honlapokról tanulható. Tételek bizonyítások általában a 2-eshez (de még van, hogy a 4-eshez se) kellenek.


Viszont emelt matek nagy előny. Pláne jelenleg, ha úgyis érettségi előtt vagy még. Nem kötelező, de én azt mondom csináld meg!!!!

2019. nov. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Az emelt matekot probaljam meg vagy magat az egyetemet?
2019. nov. 17. 17:55
 15/18 anonim ***** válasza:
Mindkettőt :D
2019. nov. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Az emelt matekra gondoltam, (az volt a bekezdés tárgya). De az emelt fizika is jó, ha azt jobban oktatják az iskolázókba, mint a kemoszt, mert a gondolkodásmódhoz szerintem elengedhetetlen a fizikatanulás. Nem a konkrét tárgyi tudás a fontos, hanem a SZEMLÉLET. Csak azért mondom, mert nálunk anno a fizikát sokkal jobban oktatták, mint a kemoszt. Szóval 2 emelt közül az egyik legyen a matek, másik meg célszerűen a kémia vagy a fizika. A másikat is tanuld meg persze.
2019. nov. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Bár nem a vegyész szakról szól, hanem úgy általában az egyetemről, tanulásról-oktatásról egy BME-s egyetemi oktató szemével, érdemes megnézned:


[link]

2019. nov. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

,,Bár nem a vegyész szakról szól"

A vegyész nem egyenlő a vegyészmérnökkel.

2019. nov. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!