Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » KRE osztatlan tanári szakon...

KRE osztatlan tanári szakon van alkalmassági? Ha igen, miből áll?

Figyelt kérdés
(leginkabb angol-töri érdekel)

2019. nov. 24. 20:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Amelyik egyetemen és főiskolán indítanak osztatlan tanárit(ot), oda kell pályaalkalmassági vizsgálatra menni.

Bár végül ot-ra, hanem alapszakra, de voltam pályaalkalmasságin.

Semmi kegyetlenre nem kell számítani.

Egy motivációs levelet volt muszáj írnom, amit el kellett küldenem az adott egyetemhez.

A vizsgálaton erről a levelemről beszéltem, illetve hogy miért szerettem volna tanár lenni.

Nekem húznom kellett egy szituációt is, ahol pl. egy általános iskolás diákom elment decemberben síelni külföldre, de nekem(osztályfőnöknek) nem szólt, és hogy ezt hogyan reagálnám le, illetve ha a büntetés mellett döntök, akkor mit szabnék ki.


E-mailben küldték, hogy abszolváltam, felvi is kiírta.


Ez kb. minden egyetemnél így lesz.

Én Pannonra jelentkeztem.


Előnye is van: csak egyszer kell ilyenre menned.

Ha jelentkeztél mondjuk Debrecenben és Pécsett is, akkor csak az első helyen jelölt egyetemre kell menned a vizsgálatra, többször nem kell, mindenhol elfogadják ezt a vizsgálatot egy évig.

2019. nov. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!