Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinfóra bejutni és...

Mérnökinfóra bejutni és bennmaradni van esélyem így?

Figyelt kérdés

Lesz egy emelt matek érettségim és van egy (98%-os) közép infóm, de programozni nem tudok még (de szeretnék)

Fizikát már másfél éve nem is tanulunk és ez az amitől a leginkább félek emiatt (amíg volt, addig végig 4.5-re álltam)



2019. nov. 30. 08:45
 1/4 A kérdező kommentje:

Továbbá érdekelne az egyetemi élet is. Pl mennyit van benn az ember egy nap...

Leginkább budapesti egyetemek azokból is a BME érdekelne leginkább, de másokra is kíváncsi vagyok.

2019. nov. 30. 08:50
 2/4 anonim ***** válasza:
Én jelenleg mérnökinfóra járok vidéken, de jártam 1 évet az Óbudai Egyetem gazdaságinformatika szakára, és sok közös tárgyam volt a mérnökinfósokkal. Az emelt matek jó, de csak az első félévben leszel előnyben a többiekhez képest (ha tudsz integrálni, deriválni). Programozást előről kezdik, de nagyon gyors a tempó. Az 1.félév végére juttok el az emelt info érettségi szintjéig (programozást tekintve). A legnagyobb baj viszont, hogy ezek szerint nem erős fizika alapokkal jösz az egyetemre. A legtöbben épp fizikából buknak, mert úgy veszi a tanár, hogy tudod a középsulis anyagot 100%-osan, és a középsulis anyagot "upgradelve" tesz még hozzá nehezebb feladatokat. Szóval mindenképp járj el fizika magántanárhoz, ha nem akarsz majd megbukni belőle. Volt aki 5-ös emelt fizika érettségivel jött, és megbukott fizikából az Óbudain. BME elég nehéz, nagy esély van rá, hogy nem fogod 3.5 év alatt elvégezni. Az Óbudai könnyebb, volt aki BME-ről jött át mert ott megbukott, az OE-n meg 4-es 5-ös volt. Az nem jellemző, hogy OE-ről mennének át BME-re. Szóval neked kell merlegelned, hogy mit vállalsz be. Bejutni esélyed akkor van, ha jóra írod meg az emelt matekot, nagy a túljelentkezés a budapesti egyetemeken. A programozással viszont egyetem előtt is kezdj el ismerkedni, mert papíron fogsz dogákat írni, meg vizsgázni is. És a mérnökinfósok és gazdinfósok nagy része is programozásból bukott, mert elég nehéz az OE-NIK-en átmenni belőle.
2019. nov. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Deriválás, integrálás megy.

Akkor a fizika a legbizonytalanabbb elem... És a fizikának melyik főbb témakörei a leghangsúlyosabbak? (Tipp: elektromosság...?)

2019. nov. 30. 22:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Első félévben fizikából kinematika és hőtan fog kelleni
2019. dec. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!