Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék újra éreztségizni...

Szeretnék újra éreztségizni és egyetemre menni?

Figyelt kérdés

Szeretnék egyetemre járni szlávisztika szakra. Probléma csak az, hogy nincs emelt szintű érettségim ami tudtommal szükséges.

Középszintű érettségit tettem mindenből szakközépiskolában. Matek 2 infó 2 német 3 magyar 3 töri 4.

Mely tantárgyból tegyek emeltet? Ti mit javasoltok?

Illetve arra lennék kiváncsi, hogy mennyi esélye van annak ha pl most elkezdek tanulni rá? Májusra sikerülne?

Nem vagyok rossz képességű, csak annak idején nem érdekelt és még szóbelire sem tanultam semmit... De megbántam és szeretnék tanulni.

Talán ha most összeszedem magam sikerülne egy sokkal jobbat kihoznom magamból.


Vélemények, tapasztalatok?



2019. dec. 10. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
Az jó, hogy tovább szeretnél tanulni. Viszont nem lesz hozzá elég 1 emelt érettségi, hisz ezek rossz jegyek. De nyelvvizsgával többletpontot szerezhetsz. A régi érettségivel nem sokra mész.
2019. dec. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy nem lesz jó vége ennek :D
2019. dec. 10. 18:18
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Csak 31%-ban hasznos a válaszom? Ennyit az őszinteségről.
2019. dec. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kiválasztod a szakot (szlavisztikán belül is van több szak, tehát így számomra nem egyértelmű), megnézed a felvételi követelményeket és összehasonlítod a te eredményeiddel, így látod, hogy mi hiányzik. Majd kiszámolod a jelenlegi és a becsült pontjaidat, megnézed a szak adott egyemen lévő korábbi ponthatáraid és ebből levonod a következtetéseket: valószínűleg kevés/elég. Amivel tudsz többletpontot szerezni az az emelt, új érettségi vagy nyelvvizsga. Nagyjából így néz ki a dolog. Szerintem nyelvből a legkönnyebb emeltezni, ha megy vagy esetleg még a törit választanám. Azt nem tudom, hogy fel tudsz-e készülni... Szerintem nem lehetetlen, de függ attól, hogy mennyi ismereted van, van-e hozzá anyagod, mennyire megy és mennyi időt tudsz rászánni.
2019. dec. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Arra figyelj, hogy alapkepzesre csak akkor vesznek fel ha elered a 280 pontot mindenfele plussz nelkul!
2019. dec. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonlóak a jegyeim, szóval kettőt megismètlek emelt szinten. Nézz fel a felvi.hu-ra és nézd meg milyen tàrgyat követel konkrétan a Te szakod. Például nekem magyart és törit, szóval mindkettőből emeltet kell tennem.

Hány pont kell, hogy bejuss egyébként? Szàmolgass, hogy jönne ki, ha írnàl pl egy 70%-os emeltet, meg újraírnàd a matekot, stb.

2019. dec. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!