Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért érzek így, normális ez?

Miért érzek így, normális ez?

Figyelt kérdés

Most 4. Éves gimnazista vagyok, 5 évesbe jelentkeztem. Ezelőtti években nagyon szép célokat tűztem ki magam elé, melyek hatalmas motivációt adtak a tanulásban és szinte sose adtam fel. Azonban ahogy teltek az évek, úgy romlottak a jegyeim is, ráadásul kaptam egy az általam végezni kívánó hivatásban dolgozó személytől egy tanácsot aki azt mondta, hogy meg lehet élni nagyon jól ha OKJ-san végzem el is és sokkal hamarabb dolgozni kezdhetek. Ugyebár köztudott, hogy OKJ nem igényel semmit csak egy alap érettségit, emiatt pedig teljesen átálltam arra a felfogásra, hogy elég az érettségit csak túlélni. Ezelőtt pedig nem sokkal még kitűnő érettségi bizi volt a cél...

Mióta ezt így a fejembe vettem, hogy OKJ azóta sorozatba nem tanulok, amit tudok ellógok és nagyon lazára fogtam mindent....

Ezzel az a probléma, hogy anyámék nem akarják elfogadni, hogy a gyermekükből nem lesz diplomás csak egy szakmai papíros. Én hiába magyaráztam nekik, hogy így is sok szabadidőm lesz egy jó átlagos fizetéssel, nem hitt nekem. Ő szerinte bele fogok peshedni a munkába és pár év után kész roncs leszek.

Mit gondoltok? Szerintetek igaza van a szüleimnek és valóban ennyire lenézik az OKJ-st? Valamint mennyire normális felfogás ez a részemről? Változtatnom kellene?

Az a baj, hogy 2,44 az átlagom most is és rosszul vagyok már az egyetem gondolatától is... Én mondtam anyáméknak, hogy én ha elmegyek egyetemre (bár szerintem úgyse vennének fel) akkor sose végezném el mert amikor csak tudnék berúgnék. Nem tudom őket sehogy se rávenni, hogy hagyják rám és hadd járhassam a saját utam. Voltam már az egyetemnek a nyílt napján is, tetszett amit ott láttam, de ha arra gondolok, hogy még gimi után plusz 4 év akkor rosszul vagyok



#egyetem #OKJ #gimnázium #kedvetlenség #tanulási guta #gyors lehetőség
2019. dec. 15. 23:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%
Alkoholista, lecserélhető szakmunkásnak is lenni kell valakinek! Ki lenne akkor a motiváló ellenpélda annak, aki hajlandó munkát, időt, pénzt beletenni a jövőjébe és karriert épít?
2019. dec. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem is szeretnék bejutni.

Nekem nincs szükségem stresszre meg a sok h*lyeségre..

Ezért is szeretném az OKJ-t ami max 2 éves és végig azt tanulom aminek tényleg hasznát is veszem majd, de szüleimmel nem egyezek :/

2019. dec. 16. 00:01
 3/14 anonim ***** válasza:
25%
Hát akkor mi a gond? Annyira kemény vagy, mondj nemet nekik oszt igyál! Nem mindegy?
2019. dec. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nyilván nem rúgnék be.. Ezzel a mondattal a szüleim próbáltam csak meggyőzni, hogy ne zavarjabak ilyen helyre, mert csak alkoholista lesz a gyereketekből... OKJ legalább lefoglalja és nem lesz ideje inni😅


Egyébként nem értem mi a problémátok azzal, hogy ilyen terveket tűztem ki magam elé.. Úgy vagyok vele, hogy ki kell élvezni az életet mert csak egyszer élsz.. Majd ha úgy érzem szarul döntöttem újraérettségizek aztán elvégzem levelezőn. De ha van egy egyszerűbb út akkor minek ugorjak egyből bele a mély vízbe, holott lehet, hogy többre is viszem majd így mint diplomával.

Arra voltam szimplán kíváncsi, hogy mióta lett az OKJ ennyire hulladék szakma, hogy ennyire le nézik őket,miközben a sok diplomás mekiben meg gyárban dolgozik mert elhelyezkedni se tud...

Én se fogok időseket pelenkáztatni a belgyógyászaton miután 4 évig kitanultam a belem, hogy végre vonulhassak... OKJ-s formájából legalább hiány van aztán lehet menni azonnal ...

2019. dec. 16. 00:24
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

"Én se fogok időseket pelenkáztatni a belgyógyászaton miután 4 évig kitanultam a belem, hogy végre vonulhassak... OKJ-s formájából legalább hiány van aztán lehet menni azonnal ..."


Ugye nem sürgősségi eü-ről beszélsz?

:DD


Tragédia! Én már kiszabadultam, haverom épp a kiutat keresi, mert beszrni meg éhenhalni elég.


Hát sok sikert! Lehet menni azonnal!

2019. dec. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%
Ha nem fenyegetnek azzal, hogy kirúgnak otthonról és utcára tesznek, ha nem mész egyetemre, akkor addig nincs baj. Addig kell törődniük veled, amíg nem végeztél a tanulmányaiddal, utána -remélhetőleg- ott tudod hagyni őket, és már megnyugodhatnak, hogy nem kell veled foglalkozniuk. Mert ha így, éreztetik veled, hogy te számukra egy "púp" vagy, és egy önállótlan gyerek, aki nem képes saját maga egyedül , önállóan jó döntéseket hozni,na , akkor nem is szeretnek téged, és nincs is szükségetek majd ha már lesz állásod egymásra. Addig bírd ki, tűrd el, viseld el őket; már nem kell sok idő. Utána békén hagynak már, és boldog lehetsz, és járhatod a saját utadat. Ahogyan szeretnéd, ahogyan megálmodtad magadnak. :) Ha meg lenéznek miatta, akkor te meg arról nem is fogsz tudni feltétlen, vagy szal legalábbis nem is kell, hogy érdekeljen, mert nem is kell már velük feltétlen tartanod a kapcsolatot. Annyit nem ér az ő véleményük, hogy rámenjen az önértékelésed.
2019. dec. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
A szüleivel értek egyet. Az meg nem lehet bűn, hogy egy baromságról le akarják beszélni. Azért a szülei. A kérdező nem egy buta rossz tanuló, csak lusta mint a bűn.
2019. dec. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

Szerintem menj a szíved után. Jelenleg egyetemre járok, a felénél tartok, de kb UTÁLOM! aki azt mondja, hogy az egyetemi évek a legjobbak, az vagy egy seggnyaló volt, vagy csúszott néhány évet, vagy hazudik. Az egyetem négy éve felér négy évtizeddel számomra. Feleslegesnek tartom, hogy ott kell poshadnom, miközben a szüleim nem úszkálnak a pénzben. Én a helyedben elmennék arra az OKJ-ra, ilyen átlaggal valószínűleg államira tényleg nem fognak felvenni. Azért én a helyedben összekaparnám magam érettségiig, mert mi van, ha nem tetszik az OKJ? Illetve, ha a szüleid nagyon kötik az ebet a karóhoz, akkor menj el levelezőre. Én a mi egyetemünkön ismerem a levelezősöket, fényévekkel jobb a kollektíva, a segítőkészség fogalmát ismerik, és még dolgozni is tudsz mellette.

Ülj le, gondold át a dolgokat, hogy mi érné meg neked jobban, és úgy dönts. Ha mindenképp az okj-t szeretnéd, akkor csináld azt. Magamból kiindulva az egyetem valószínűleg teljesen lehúzná az életkedved.

Hajrá! :)

2019. dec. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az OKJ-s "képzések" 90%-a sz*rt sem ér. Csak, hogy tudd. Ettől még nem kell egyetemre menned - neked ezzel a hozzáállással nem is való.
2019. dec. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

OKJ-ra járok, most fogom otthagyni az egyetemet, ezt a részét teljesen átérzem.

Annyit szeretnék elmondani, hogy az OKJ-hoz is előzetes tudás kell, ha nem akarsz folyton csúszni a modulzárókkal (amiken 51 %-ot kell elérni ahhoz, hogy átmenj).

Szóval tanuljál normálisan arra az érettségire, mert ez így nagyon gáz, és az érettségire épülő OKJ felnőttképzés, nem óvoda, ahol Ádámtól és Évától fogtok ismételni mindent. Alapnak fogják venni, hogy a középiskolai anyagot tudod, arra építenek rá, egyéni hiányosságokra nem lesz korrepetálás. És senki nem is fog noszogatni, hogy jajj, tanuljál, ezt magadtól kell megtenned. Ilyen tekintetben teljesen olyan, mint az egyetem. És ilyen hozzáállással ez gondot fog jelenteni.


Nem teljesen világos amúgy, de jól értem a “vonulgatásból”, hogy mentőápolóit akarsz elvégezni? Na hát akkor pláne kösd fel a gatyád, kezdj el pótolni és tanulni, mert ott komoly biológia van, nem a gimis anyagocskát fogják számon kérni. Ha nincsenek biztos alapjaid, arra nem lehet építeni.

2019. dec. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!