Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért érzek így, normális ez?

Miért érzek így, normális ez?

Figyelt kérdés

Most 4. Éves gimnazista vagyok, 5 évesbe jelentkeztem. Ezelőtti években nagyon szép célokat tűztem ki magam elé, melyek hatalmas motivációt adtak a tanulásban és szinte sose adtam fel. Azonban ahogy teltek az évek, úgy romlottak a jegyeim is, ráadásul kaptam egy az általam végezni kívánó hivatásban dolgozó személytől egy tanácsot aki azt mondta, hogy meg lehet élni nagyon jól ha OKJ-san végzem el is és sokkal hamarabb dolgozni kezdhetek. Ugyebár köztudott, hogy OKJ nem igényel semmit csak egy alap érettségit, emiatt pedig teljesen átálltam arra a felfogásra, hogy elég az érettségit csak túlélni. Ezelőtt pedig nem sokkal még kitűnő érettségi bizi volt a cél...

Mióta ezt így a fejembe vettem, hogy OKJ azóta sorozatba nem tanulok, amit tudok ellógok és nagyon lazára fogtam mindent....

Ezzel az a probléma, hogy anyámék nem akarják elfogadni, hogy a gyermekükből nem lesz diplomás csak egy szakmai papíros. Én hiába magyaráztam nekik, hogy így is sok szabadidőm lesz egy jó átlagos fizetéssel, nem hitt nekem. Ő szerinte bele fogok peshedni a munkába és pár év után kész roncs leszek.

Mit gondoltok? Szerintetek igaza van a szüleimnek és valóban ennyire lenézik az OKJ-st? Valamint mennyire normális felfogás ez a részemről? Változtatnom kellene?

Az a baj, hogy 2,44 az átlagom most is és rosszul vagyok már az egyetem gondolatától is... Én mondtam anyáméknak, hogy én ha elmegyek egyetemre (bár szerintem úgyse vennének fel) akkor sose végezném el mert amikor csak tudnék berúgnék. Nem tudom őket sehogy se rávenni, hogy hagyják rám és hadd járhassam a saját utam. Voltam már az egyetemnek a nyílt napján is, tetszett amit ott láttam, de ha arra gondolok, hogy még gimi után plusz 4 év akkor rosszul vagyok



#egyetem #OKJ #gimnázium #kedvetlenség #tanulási guta #gyors lehetőség
2019. dec. 15. 23:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Szerintem egy képzésen átvesznek mindent, ami kell hozzá, mert amit nem adnak le, azt nem is kérhetik számon, és szerintem pl nem feltétlen épül rá egy okj a középiskolai tananyagra. Pl egy villanyszerelő-képzésen nem hiszem, hogy fontosak a történelmi évszámok, meg a költők nevei, meg mittudomén. Szóval szerintem az úgy pl tök külön van a középiskolától, és ha mindent átvesztek pl egy tanfolyamon, akkor esetlegesen pl nincs is hozzá szükség egy középiskolára. De mondjuk szal pl egy villanyszereléshez (nemtom van-e olyan okj), de mondjuk ahhoz is kell valamennyi gógyi, és szerintem az érettségi mondjuk azért lehet alapelvárás sokmindenhez, mert az a lényeg, hogy pl esetlegesen egy neadjisten 'butácska', hiába , hogy mondjuk jó szándékú, meg lelkes de szal pl nem lehet mindenkire talán rábízni elektronikát. Mert hogyha pl nem jól csinálja, akkor lehet veszélyes ránézve is, meg pl a ház lakóira is, akiknél dolgozik. És szóval szerintem az érettségi azért elvárás sok szakmához.
2019. dec. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
*Ja meg szal jól képzett szakembereknek a kezét szeretnék elengedni gondolom a képzők, és akkor az tök jó, tehát szerintem még pl ezért sem épülnek rá az ottani tananyagok a középiskolaira. Tehát szóval a tanfolyam, az egy külön dolog, ott külön megtanítanak mindent. Hogy ne maradjanak homályos foltok a képzésen, a tananyagban. És hogy mindenki elégedett legyen, és jól hozzáértő. És még pl ha tényleg nagyon jól csinálják, akkor akik ott végeztek azon az adott tanfolyamon, viszik a hírét, hogy milyen jó volt, mindent leadtak, milyen elégedettek voltak a tanfolyammal, és ajánlják másnak is, meg pl a munkáltatónak is tudják mondani, hogyha pl ott végzett adott suliban, akkor az pl egy jó referencia.
2019. dec. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de amelyik tanfolyam érettségit, középiskolai végzettséget kér, oda nagyon is kellenek az alapok, nem véletlenül ez a követelmény...

A középiskola meg mióta áll csak történelemből? Van ott pl fizika is, ami egy bármilyen szerelőnek igencsak fontos, még ha nem is mérnöki szinten. Itt amúgy valóban vannak, ahova nem kell érettségi, de legalább az áltsulis anyagot érteni kell (vannak, akiknek ez is gond).

De ez mindegy is, mert a kérdező mentőápolóira menne, amihez viszont kell az érettségi, így ezzel együtt nyilván az alapszintű biológiatudás is. Ha ez nincs meg, akkor lehet, hogy felveszik ugyan, de nem fogja érteni, amit tanul, hiszen hiányoznak az alapok, és nincs idő arra, hogy több évnyi anyagot pótoljanak egy-két év alatt és még mellette a tantervvel is haladjon mindenki.


De nem tudom, miért mondok újdonságot azzal, hogy pocsék tanulmányi eredményekkel egy szakmát sem lehet rendesen kitanulni...És most lehetőleg ne azzal jöjjön valaki, hogy jajj, kitűnő tanuló legyen, mert a kettes és eközött azért van átmenet.

2019. dec. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

# 14-es,mondok neked egy példát:)

Arra gondolok, hogy például lehet olyan, akit a középiskola nem köt le, és csak még le is fáraszt; de viszont ha már pl elmenne egy olyan képzésre, amit szeret, és jó is benne, és motiválja, hogy érdeklődik, és szereti csinálni, akkor lehet, hogy ott meg tök jó jegyei lennének és remekelne. :) Mert ott már pl érdekelné is az egész, meg pl konyítana is hozzá, és mondjuk pl elhivatott már az iránt , és örömmel töltené el, hogy azzal az adott, külön szakterülettel foglalkozhat. :) Tehát pl egy középiskolában rengeteg munka van, ha pl már elmegy egy képzésre, amit már saját maga választott, na, szal , az pedig már lehet hobbi, vagy hivatás. Ha pl ápoló lesz, akkor inkább talán a hivatás szót használnám, de pl szal örömet is okoz, mint egy hobbi, hogy másokon segíthet. De szal pl egy olyan tanfolyamon, ami már nem kötelező, és mindenféle összevissza válogatott "vacakság", amik sose fognak neki kelleni, nem is ért hozzá, mégis ráerőltetik, pedig valszeg ha nem érti, nem megy neki, a "nagyéletében" se azzal fog foglalkozni. Szóval lehet, hogy egy olyan tanfolyamra, amit már ő választott, és egy neki kedvező szakterületet ölel fel, csak olyan területre specializálódik, amit már élvez, akkor ott lehet, hogy már rögtön jók is lennének a jegyei. Mert érdekli, mert szereti, mert fontos neki, mert elhivatott, mert ebben találta meg önmagát. És szal lehet , hogy itt meg pont már örömmel töltené el, hogy gyarapodhat a tudása. :):)

2019. dec. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!