Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyar-történelem szak levelezőn?

Magyar-történelem szak levelezőn?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék leginkább elsősorban azoktól akik magyar-történelem szakra járnak, nappalin illetve levelező tagozaton, hogy milyen. Ezenbelül, aki levelezőn végzi, érdekelne, hogy melyik suliban végzi, hogy érzi erősségeit és nehézségeit,esetleg levelezőn mennyivel másabb ez az 5-6 éves történet. Természetesen a nappalira járó magyar-történelem szakosok írásait is várom, és kíváncsian olvasnám. :)

Szép napot kívánok!



2019. dec. 19. 06:56
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Jelenleg nincsen tanárképzés levelezőn, csak nappalin van. Állítólag azért, mert így jobban lehet nap, mint nap a leendő pedagógust (de)formálni, mint csak levelezős konzultációkon, bármennyire is kényelmes lenne, főleg egy ilyen fél évtizedes történet esetén. Nem lebecsülendő a nehézsége a szaknak. Történelemből a sok évszám és összefüggés, magyarból pedig a sok olvasmány jelent nehézséget.
2019. dec. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én levelezős vagyok Egerben. Magyar-Töri. Összességében kegyetlen sok anyagot kell megtanulni... Magyarból nem csak az antikvitás irodalmát pl, hanem van fonetika, szófajtan, alaktan, interpretáció, műelemzés és még sok más tárgy is. Történelemből viszonylag kevesebb a "töltelék tárgy". A két szaktárgy mellett vannak pszicho és pedosz tárgyak is, mint gyermeklélektan, nevelés és társadalom stb. Nem egyszerű, de én akkor sem bántam meg :) Mint írtam én az Eszterházyra járok Egerbe, eddig két akasztani való tanárom volt csak, de alapjábavéve jófej mindenki és segítőkész. Erősek erős, nehéznek nehéz. Üdv
2019. dec. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is magyar-töri az elsődleges célom levelezőn, bár én Miskolcra szeretnék a legjobban bekerülni, az egyik volt gimis tanárom odajárt, sajnos gimi elején munkát váltott, így leginkább csak Messengeren tartjuk a kapcsolatot, de így is elmondott minden infót és nagyon ajánlja. A másik Nyíregyháza, ahol idén volt levelező és persze Eger, én is félek munka mellett belevágni, de mivel tudom, hogy ezzel szeretnék foglalkozni, így valószínűleg történeti földrajzot és latint is szívesen fogok tanulni 😅
2022. jan. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!