Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem éri meg mérnöknek tanulni?

Nem éri meg mérnöknek tanulni?

Figyelt kérdés

Röviden. Én Építészmérnökként dolgozok tervezésben a párom meg élelmiszermérnök.

Az én fizetésem elég siralmas, az övé gyártásban egy picit jobb. Néha ahogy olvasom a fizetési beszámolókat, statisztikákat az alapján nem tudom mit gondoljak.

Kamusak? Vagy csak mi dolgozunk rossz helyen?


Habár van a családban villamosmérnök, aki egyedül annyit keres mint mi ketten. Lehet, hogy mi választottunk rossz céget, vagy rossz szakmát. Vagy mind a kettő.


Nektek mi a tapasztalatotok?



2019. dec. 21. 11:43
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
61%

en 130 ezer forintos berrel kezdtem (elso munkahely, nincs diplomam). 3 evig voltam ott akkor lett eleg. masodik munkahelyemen mar 300 ezret kaptam. itt 2 evig voltam. kovetkezo munkahelyemen 500 ezret kaptam. 1 evig voltam asszem. kovetkezon 1 milliot kerestem mar, de nem tetszett a kozeg, felmondtam es visszamentem az elozo munkahelyemre szinte 500 ezer, de a lealkudtam kotetlen munkaidore es otthoni munkara. mind netto ber amit irok, nincs diplomam. programozo vagyok.


lehet csak szerencsem volt vegig. de nekem az a filozofiam hogyha nem tetszik valami akkor valtani kell, nincs veszteni valod.

2019. dec. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
70%
jaj igen es meg masik tanulsag, ezt igy altalaban minden irigynek mondom, hogy nem lesz egyik naprol a masikra minimalberbol millios fizetesed, ahhoz ido kell es ki kell erdemelni, le kell tenni valamit az asztalra.
2019. dec. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
55%
ja es meg azt leirnam hogy mindennek ellenere megbantam hogy felbehagytam az egyetemet. majd talan levelezon meg megprobalom
2019. dec. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
18%
Kereslet - kinalat. ;) gyere villanyra
2019. dec. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
78%
Vannak olyan mérnöki szakok, ahova nem éri meg, máshova nagyon is megéri menni. Az építészmérnökökről, élelmiszermérnökökről, agrármérnökökről tudjuk, hogy oda nem szabad menni. A tipikus gépész-, villamos-, mechatronikai mérnökivel nem lehet melléfogni, vegyészmérnökként meg lehet szerencséd is (de már lassan oda sem).
2019. dec. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
96%

Mérnöki vonalon is csak a szoftver - villany - gépész vonal megy nagyon itthon, illetve ezeken belül is csak bizonyos szakirányok.


Most nem kell jönni azzal, amit egy másik hasonló kommentem alá beírtak, hogy "de én vegyészmérnök vagyok és gyárat vezetek". Van ilyen, elhiszem, de nem ez az átlagkarrier a területen.


Én szoftveres vagyok és csomó mérnökmenekült kollégám volt már, akik próbáltak átevickélni szoftverfejlesztésre a pénz miatt.

2019. dec. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
32%
Még keresett a villamosmérnök, de ennek hamar vége lesz.
2019. dec. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
36%

Hamar vege? :D lol.

Most jonnek csak az elektromos autok stb mindenhova kelleni fog

2019. dec. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
92%
Villamosmérnök mindig fog kelleni, míg használunke elektromosságot, de ők tervezik a folyamatirányítási rendszereket is (lásd automatizáció az iparban). És ugyanúgy gépészmérnökre is szükség lesz, míg az ember bármilyen kis- vagy nagygépet használ. Van, amit ki lehet venni, de ezeket nem. Mint ahogy orvosra is szükség lesz mindig. Egyébként az építész is ilyen, nem is értem, miért olyan rossz szegényeknek a fizetés :(
2019. dec. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy az egyetemi nyíltnapokon meg minden egyéb helyeken, csak ferdítenek a lehetőségekről. Válaszd amit szeretsz...

De ilyen döntést, csak akkor lehet meghozni, ha tudom, hogy milyenek is a viszonyok az adott iparágban kint a valóságban. Mert nekem a rossz tapasztalatok már szinte el is vették tőle a kedvemet, hiába volt meg az érdeklődésem :(


Szóval lehet nem a mérnökséggel van baj az olvasottak alapján, hanem maga a szakkal és az iparággal..

2019. dec. 21. 15:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!