Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem éri meg mérnöknek tanulni?

Nem éri meg mérnöknek tanulni?

Figyelt kérdés

Röviden. Én Építészmérnökként dolgozok tervezésben a párom meg élelmiszermérnök.

Az én fizetésem elég siralmas, az övé gyártásban egy picit jobb. Néha ahogy olvasom a fizetési beszámolókat, statisztikákat az alapján nem tudom mit gondoljak.

Kamusak? Vagy csak mi dolgozunk rossz helyen?


Habár van a családban villamosmérnök, aki egyedül annyit keres mint mi ketten. Lehet, hogy mi választottunk rossz céget, vagy rossz szakmát. Vagy mind a kettő.


Nektek mi a tapasztalatotok?



2019. dec. 21. 11:43
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:
40: hát lehet jobb lett volna. Beszéltem egy nem rég végzett ismerősömmel. Kezdő èpítésvezetőként heti 6 nap dolgozik átlag heti 60 órát ( plusz utazások a változó munkaterületre), annyiért mint amennyit egy junior villamosmérnök kap heti 40 óráért egy gépipari multinál. És még nyeli a port meg fel alkoholista melósok között van napi 10-11-12 órát. De egyébként a mennyitkereselponthu oldalon az iparági beszámolók között még durvábbakat is olvasni. Sajnos.
2021. máj. 27. 19:38
 42/48 csonka vivien válasza:
87%

nos,ha mész olyan munka lehetőséget keresni,ahol mérnöknek kell lenned.

akkor szerintem megéri.

bár nem tudom,hogy ti vagytok vele.

2021. aug. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
95%
Apukám épiteszmernok vagy mit vegzett de annyira szar volt a fizu hogy otthagyta anno az egeszet azota se ment vissza a szakmaba.
2021. szept. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 A kérdező kommentje:
43: megértem. Most az elmúlt 3-4 évben megdöntötték pénzel az iparágat , kérdés meddig tart ez. Most kicsit jobb a helyzet de nem nagy szám. Ezelőtt a dömping előtt meg kifejezetten nevetséges volt a helyzet szóval megértem.
2021. szept. 28. 17:53
 45/48 A kérdező kommentje:

Az alábbi oldalra bukkantam, elég jó hozzászólások vannak be, különböző iparágakról elérhető fizetésekről.


[link]


Jövedelmek szektoronként fület kell nézni, vissza lehet lapozni éveket, annyi hozzászólás van. Ezen iparágak sajnos ezen a weblapon sem hasítanak a hozzászólok között.

2021. dec. 13. 16:22
 46/48 NTBS ***** válasza:
53%
De, csak az elhelyezésnél kell szerencse.
2022. szept. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még mindig megéri, a mérnökök kb. mindig ugyan azt az alapot tanulják, ami változik az a technológia.

Az egyetem arra készít fel, hogy gyorsan elsajátítsd magadtól és tudj lépés tartani a fejlődéssel. A bér ezért mindig tartja a szintet, ahogy megyünk előre az idővel.

A hátrány, hogy egyszer nem tanulod ki, hanem folyamatosan naprakésznek kell lenni.

2023. febr. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 A kérdező kommentje:
Ez a megeri dolog sztem a tanulható 15 mérnök szakmából jelenleg 3-4 szakra igaz. Igaz, azok elég jók. Mint peldam is mutatja az építészmérnöki például elég gyengén muzsikál
2023. febr. 27. 05:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!