Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem éri meg mérnöknek tanulni?

Nem éri meg mérnöknek tanulni?

Figyelt kérdés

Röviden. Én Építészmérnökként dolgozok tervezésben a párom meg élelmiszermérnök.

Az én fizetésem elég siralmas, az övé gyártásban egy picit jobb. Néha ahogy olvasom a fizetési beszámolókat, statisztikákat az alapján nem tudom mit gondoljak.

Kamusak? Vagy csak mi dolgozunk rossz helyen?


Habár van a családban villamosmérnök, aki egyedül annyit keres mint mi ketten. Lehet, hogy mi választottunk rossz céget, vagy rossz szakmát. Vagy mind a kettő.


Nektek mi a tapasztalatotok?



2019. dec. 21. 11:43
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi kimaradt, a nettó 260-as alapbér az most főváros.
2020. aug. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
100%

Kihagytam: amúgy abba vagyok beleőrülve hogy ha a lakásárak tovább nőnek kb soha nem lesz ilyen fizetéssel saját...


Ha a nettó 500-at megkapnák, abból tudnék 300+-at félretenni és ez akkor is évente csak 4 M lenne.


Egy 20M Ft-os használt lakásra jelenleg kb. fele önerő kell, és lakáshitelt sem osztogatják csak úgy, de akkor legalább már nem az albérletet fizetném, hanem a lakás törlesztőt.

2020. aug. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 A kérdező kommentje:

Hát kaptam pár hozzászólást priviben.

Úgy látom, hogy azért a villamos/IT ipar illetve a gép/járműgyártás azért jól "megyeget".


Milyen érdekes, hogy a sok esetben "gonosz" multiként beállított cégeknél emberi munkaidőben lehet jó pénzt keresni.

A nagy hazai iparágakban meg ennél szomorúbb a helyzet.

Már ha nem tévedek.

2021. máj. 2. 09:18
 34/48 Vodafonelive ***** válasza:
53%
BIM szakmérnöki? Most egyre inkább kell a BIM menedzser és csak 1 éves a képzés, építésznek ez egy tökre továbbképzés.
2021. máj. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
61%
Nincs rossz szak, csak olyan hogy nem jön be. Én anyagtechnológiát tanultam, szerencsével el is helyezkedtem az autóiparban már egyetemistaként, itt se úgy van hogy ellődörögted a bsc-t egy kettessel és utálod, de jó fizetést akarsz. Persze ezzel jó esélyeim is voltak, az építőiparban bizony nem ilyenek a fizetések. Váltsatok szakot, menjetek külföldre vagy törődjetek bele.
2021. máj. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:

Neked anyagmérnökként legalább volt esélyed az autóiparban elhelyezkedni.


Most egy agrár vagy építőipari mérnök miben bízzon?

2021. máj. 26. 17:42
 37/48 A kérdező kommentje:
És szeretnék még Érdeklődni, hogy az autóiparban heti hány órás munkavégzés az elvárt?
2021. máj. 26. 17:45
 38/48 anonim ***** válasza:
100%

"Most egy agrár vagy építőipari mérnök miben bízzon?"


Ez tipikusan az a két szakma (a gépészmérnökhöz, járműmérnökhöz, mechatronikához stb. képest) ami ugyan kevesebbet fizet, cserébe sokkal több lehetőség van "kicsiben" vállakozni. Egy építész pl. tervezhet egyéni vállakozóként "maszekban" családi házakat. Én járműmérnökként nem tudok komplett autókat tervezni, vagy a garázsban autógyárat alapítani.

2021. máj. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 Vodafonelive ***** válasza:
53%
Jogos, plusz ott a BIM meg mindig, egy eve se, hogy elinditottak az 1 eves kepzest. 1,5 eve irtak ki a kerdest, maximum meg 3,5 eve van a kerdezonek, hogy meglegyen a tervezoi jogosultsaga de lehet mar megvan neki csak nem akar vallalkozni, mert nem olyan szellem.
2021. máj. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
100%
Mentetek volna szoftvermérnöknek, pupákok! :D
2021. máj. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!